Ekipa Lechii zajęła czwarte miejsce w międzynarodowym turnieju halowym oldbojów z okazji jubileuszu 25-lecia Polonii Hamburg.

Turniej rozegrano w minioną sobotę w Hamburgu. Imprezie patronował Konsul Generalny RP w Hamburgu. W zawodach udział wzięło dziesięć zespołów z Polski i Niemiec. W tym gronie nie mogło oczywiście zabraknąć oldbojów Lechii.

Przez rozgrywki grupowe Biało-Zieloni przeszli jak burza. – Mimo że praktycznie każda nasza wygrana w grupie nie podlegała dyskusji, to poziom turnieju był wysoki, a mecze bardzo zacięte – stwierdził Zbigniew Zalewski, kierownik ekipy Lechii.

W pierwszym meczu gdańszczanie zwyciężyli Pol-Union Berlin 3:1. W kolejnym pokonali All Stars Polonia 3:0. Następnie wygrali z Atlantic 97 Hamburg 3:2. W ostatnim spotkaniu Lechia rozgromiła Bałtyk Koszalin 6:0.

Biało-Zieloni wygrali rozgrywki grupowe i w półfinale trafili na reprezentację Gdańska. W regulaminowym czasie gry zremisowali 2:2, zaś w rzutach karnych przegrali 2:3. W meczu o trzecie miejsce ponownie los skojarzył Lechię z Atlantic 97 Hamburg. I tym razem spotkanie zakończyło się wynikiem 2:2 i do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był konkurs rzutów karnych. W nim Atlantic wygrał 2:1. Ostatecznie Biało-Zieloni zajęli w turnieju czwarte miejsce. Imprezę wygrała reprezentacja Gdańska, która w finale zwyciężyła Lecha Poznań.
Na najlepszego bramkarza turnieju wybrano Piotra Opuszewicza z Lechii.

- Mimo czwartego miejsca w zawodach, nasz udział oceniam pozytywnie. Cieszą wygrane w grupie, natomiast w fazie pucharowej przegrywaliśmy dopiero po serii rzutów karnych. Na uwagę zasługuje też organizacja na wysokim poziomie – ocenił Zbigniew Zalewski.

Wyniki Lechii w rozgrywkach grupowych: Pol-Union Berlin 3:1, All Stars Polonia 3:0, Atlantic 97 Hamburg 3:2, Bałtyk Koszalin 6:0; półfinał: Lechia – Team Gdańsk 2:2, w karnych 2:3; w meczu o 3. miejsce: Lechia - Atlantic 97 Hamburg 2:2, w karnych 1:2.

Skład Lechii: Piotr Opuszewicz, Tomasz Kafarski, Tomasz Motyka, Zenon Małek, Robert Sierpiński, Marcin Michalak, Tomasz Meyer, Sarkis Chaczaturian, Aram Airapetian, Pier Yamrali. Kierownikiem ekipy był Zbigniew Zalewski.

Bramki dla Lechii strzelili: 7 - Tomasz Kafarski, 6 – Pier Yamrali, 2 - Tomasz Meyer, 2 - Sarkis Chaczaturian, Robert Sierpiński.

Źródło: Lechia.pl

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora