Biało-Zieloni przegrali w pierwszym sparingu z Rakowem 1:2 w regulaminowym czasie gry, a także po serii rzutów karnych. Bramki zdobyli Gwilia, Dominik Piła i Ivi Lopez. Mecz rozegrano w formacie 4x30 minut.

Biało-Zieloni przystąpili do tego spotkania niemal w swoim podstawowym zestawieniu. W kadrze Lechii zabrakło jedynie kontuzjowanych: Michała Nalepy, Henrika Carstegena oraz Łukasza Zwolińskiego.

Od pierwszych minut spotkanie wyglądało na dość wyrównane, gra toczyła się głównie w środku pola. Obie drużyny próbowały jednak stworzyć sobie sytuacje bramkowe. W 15. minucie Valerian Gwilia strzałem z pola karnego pokonał Dusana Kuciaka i wyprowadził Raków na prowadzenie.

Na początku drugiej kwarty dobrą szansę na podwyższenie wyniku miał Sebastian Musiolik, jednak jego strzał powędrował obok bramki Kuciaka. Lechia szukała swoich szans po kontrach. W 45. minucie Maciej Gajos odegrał do Bassekou Diabate, który wypatrzył wbiegającego w pole karne Christiana Clemensa. Skrzydłowy nie zakończył jednak akcji strzałem. W 48. minucie ładnym strzałem z rzutu wolnego popisał się natomiast Ilkay Durmus. Piłka poleciała jednak obok bramki. Pomimo wyrównanego początku trzeba przyznać, że w drugiej kwarcie Lechia przeważała.

Przed trzecią kwartą trener Tomasz Kaczmarek wymienił niemal cały skład. Na boisku pojawili się między innymi Flavio, Conrado czy też nowy piłkarz Lechii Dominik Piła. Już na początku gry ładną akcję wyprowadził skrzydłem Conrado. Całość niecelnym strzałem ukończył Flavio Paixao. Chwilę później gdańszczanie znów przeprowadzili płynną akcję - tym razem drugą stroną boiska. Kontrę Lechii wykończył Dominik Piła, a w efekcie czego Biało-Zieloni wyrównali stan meczu. W 76. minucie sędzia podyktował rzut karny dla Rakowa. Ivi Lopez pokonał Antoniego Mikułko i Raków prowadził 1:2.

W ostatniej kwarcie wynik meczu nie uległ zmianie. W składzie Lechii na boisku pojawili się Michał Buchalik oraz młodzieżowcy Krystian Okoniewski i Miłosz Kurzydłowski. Pomimo przewagi w niektórych fragmentach gry Lechia przegrała 1:2. Po zakończeniu regulaminowego czasu gry rozegrano tez serie rzutów karnych, w której Lechia również okazała się słabsza. Kolejny sparing Lechiści rozegrają w sobotę z Wisła Płock.

Lechia Gdańsk - Raków Częstochowa 1:2

Bramki: 15’ Gwilia, 65’ Piła, 76’ Lopez

Lechia (do 60 minuty): Kuciak, Pietrzak, Maloca, Koperski, Stec, Gajos, Kałuziński, Durmus, Terrazzino, Clemens, Diabate

Lechia (od 60 minuty): Mikułko, Conrado, Neugebauer, Kryeziu, Koperski, Kubicki, Biegański, Piła, Flavio, Sezonienko, Zjawiński