Lechia Gdańsk w pierwszym meczu sparingowym w 2014 r. przegrała z Widzewem Łódź 1:4.

Spotkanie odbyło  się na boisku w Grodzisku Wielkopolskim, gdzie Biało-Zieloni przebywają na zgrupowaniu.

Od początku spotkania przewagę zyskał Widzew, którego zawodnicy starali się grać wysokim i agresywnym pressingiem. Łodzianie co chwila gościli pod bramką strzeżoną przez Mateusza Bąka, momentami seriami wykonując rzuty rożne. Jednak dobra postawa gdańskiego bramkarza sprawiła, że Widzew nie mógł objąć prowadzenia. Lechia ograniczała się do prób kontrataku, ale zawodnicy Michała Probierza odczuwający trudy wcześniejszych treningów najczęściej zbyt szybko oddawali piłkę rywalom.

Mimo przewagi optycznej Widzewa to Lechia objęła prowadzenie w 32. minucie gry. Z rzutu wolnego ładnie dośrodkował Mateusz Machaj, a piłkę głową do bramki Macieja Mielcarza skierował Sebastian Madera. Był to pierwszy strzał na bramkę Widzewa w wykonaniu Lechii w tej części gry. Gdańszczanie niedługo cieszyli się jednak z prowadzenia, bo już po pięciu minutach Mateusza Bąka pokonał aktywny w tym spotkaniu Veljko Batrović. Piłka trochę przypadkowo trawiła do widzewiaka w polu karnym, a ten nie zmarnował sytuacji praktycznie sam na sam. Gdy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się remisem ten sam zawodnik popisał się ładnym uderzeniem z 16. metra i tuż przed gwizdkiem arbitra drugi raz trafił do siatki Biało-Zielonych.

W drugiej połowie trener Michał Probierz wystawił zupełnie nową jedenastkę graczy. Podobnie postąpił Artur Skowronek pozostawiając na boisku jedynie Kevina Lafranca. Gra wyrównała się, a żadna z drużyn przed długi czas nie mogła stworzyć klarownej sytuacji do strzelenia gola. Biało-Zieloni dążyli do wyrównania, ale zostali skarceni w samej końcówce. Bartosza Kanieckiego najpierw pokonał Michał Jonczyk, a później rzut karny skutecznie wykonał faulowany wcześniej w szesnastce Mariusz Rybicki.

LECHIA GDAŃSK – WIDZEW ŁÓDŹ 1:4 (1:2)

Bramki: 1:0 Madera (32), 1:1 V. Batrović (37), 1:2 V. Batrović (45), 1:3 Jonczyk (87), 1:4 Rybicki (88k)

LECHIA (I połowa): 24. Mateusz Bąk – 28. Chris Oualembo, 2. Rafał Janicki, 7. Sebastian Madera, 36. Adam Pazio – 14. Piotr Wiśniewski, 27. Paweł Dawidowicz, 13. Wojciech Zyska, 10. Przemysław Frankowski, 21. Mateusz Machaj – 8. Patryk Tuszyński.
LECHIA (II połowa): 12. Bartosz Kaniecki – 26. Deleu, 5. Krzysztof Bąk, 4. Przemysław Kamiński, 29. Damian Garbacik – 11. Łukasz Kacprzycki, 17. Marcin Pietrowski (73' 23. Damian Kugiel), 30. Maciej Kostrzewa, 19. Łukasz Kopka, 20. Paweł Buzała – 9. Piotr Grzelczak (85' 15. Adam Duda).

WIDZEW (I połowa): 13. Maciej Mielcarz - 2. Marcin Kikut, 3. Kevin Lafrance, 18. Krystian Nowak, 20. Michał Płotka - 14. Adrian Pietrowski, 6. Piotr Mroziński, 27. Bartłomiej Kasprzak, 94. Veljko Batrović, 22. David Kwiek - 15. Eduards Višnakovs.
WIDZEW (II połowa): 23. Patryk Wolański - 7. Patryk Stępiński, 4. Rafał Augustyniak, 5. Piotr Gurzęda, 9. Marcin Kaczmarek - 25. Aleksejs Višnakovs, 10. Michał Jonczyk, 3. Kevin Lafrance (68' 6. Piotr Mroziński), 16. Alen Melunović, 17. Mariusz Rybicki - 19. Łukasz Staroń.

Źródło: lechia.pl