Rezerwy gdańskiej Lechii wygrały w meczu o mistrzostwo III ligi z Raselem Dygowo 4:0.

Bramki zdobyli Paweł Czychowski dwie, Tsubasa Nishi i Bartłomiej Pawłowski.

Drużyna rezerw wzmocniona piłkarzami ekstraklasy bez problemów poradziła sobie z outsiderem III ligi. Już w 8 minucie dośrodkowanie z prawej strony Danijela Aleksicia wykorzystał najskuteczniejszy piłkarz Biało-Zielonych Paweł Czychowski. Mimo przewagi lechistów w pierwszej połowie już nie zobaczyliśmy bramek.

Po zmianie stron gdańszczanie szybko podwyższyli wynik. Najpierw Tsuba Nishi wykorzystał podanie Czychowskiego. Po chwili indywidualnym rajdem popisał się Bartłomiej Pawłowski i było już 3:0. Wynik ustalił w 77 minucie Czychowski, który wykorzystał rzut karny podyktowany przez sędziego za zagranie ręką przez jednego z piłkarzy Rasela. Napastnik Biało-Zielonych zdobył swoją 8 bramkę w tym sezonie.

Biało-Zieloni nie przegrali już szóstego meczu z rzędu i pomału pną się w górę tabeli, zajmuje już 8. miejsce.

LECHIA II GDAŃSK - RASEL DYGOWO 4:0
Bramki: Czychowski 8, 77k, Nishi 52, Pawłowski 54
LECHIA II: Rosa - Powszuk, Bougaidis, Rudinilson, Hoffmann - Aleksić, Kaszuba (73 Jaroszek), Wolski (87 Wiśniewski), Nishi (66 Zielińśki), Pawłowski,  - Czychowski (78 Bobowski).

Źródło: Lechia.pl