W pierwszym wiosennym meczu rozgrywek III ligi rezerwy Lechii Gdańsk pokonały Bałtyk Gdynia 4:0.

Ozdobą spotkania były piękne bramki Biało-Zielonych, które zdobyli Adam Buksa, Mateusz Możdżeń i Paweł Czychowski. Czwartą bramkę (drugą w kolejności) strzelił Daniel Łukasik.

Licznie zgromadzona, jak na mecz rezerw, publiczność mogła być po meczu zadowolona. W akcji mogli zobaczyć w większości zawodników z I zespołu, a oprócz tego mogli obejrzeć piękne gole w wykonaniu gdańszczan.

Zobacz raport meczowy

Od początku spotkania groźniej atakowali lechiści. W pierwszych minutach strzały na bramkę gdynian oddawali Piotr Grzelczak i Donatas Kazlauskas. Ale dopiero w 25 minucie, po ładnym strzale Adama Buksy z 25 metrów pod poprzeczkę, Lechia objęła prowadzenie.  W kolejnych minutach podwyższyć prowadzenie mogli Daniel Łukasik i Buksa.

Po przerwie gra była bardziej wyrównana, ale to znowu lechiści stwarzali więcej zagrożenia.  Efekty przyszły już w 62 minucie, kiedy to do bramki trafił Daniel Łukasik. 5 minut później piękną próbkę swoich możliwości dał Mateusz Możdżeń, który strzałem z woleja z ponad 25 metrów pokonał Daniela Klebbę.  Pod koniec spotkania wynik meczu ustalił Paweł Czychowski,  zdobywając swoją 13. bramkę w tym sezonie.  Tuż przed końcowym gwizdkiem, za próbę wymuszenia rzutu karnego, sędzia z gry wykluczył Buksę.

Rezerwy Lechii awansowały na 2. miejsce w tabeli.

Zobacz aktualną tabelę III Ligi

Źródło: Lechia.pl

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora