Rezerwy Lechii Gdańsk w niedzielne popołudnie wygrały z Energetykiem Gryfino 3:1.

Bramki dla zespołu trenera Krzysztofa Wilka zdobyli: Tsubasa Nisjhi, Adam Pazio i Damian Kugiel. Trzy punkty dały Biało-Zielonym awans na 2. miejsce w tabeli III ligi.

Zobacz raport meczowy [Lechia - Energetyk 3:1]

Lechiści udanie zrehabilitowali się za zeszłotygodniową porażkę z Cartusią. Tym razem, mimo, że skład nie był tak silny jak w poprzednim spotkaniu to rezerwy Lechii pewnie pokonały Energetyka.

W 9 minucie zagranie z lewej strony Aleksandra Jagiełły znakomicie wykorzystał Tsubsa Nishi i sprytnym strzałem pokonał bramkarza gości. Jeszcze lepszą okazję do zdobycie bramki mieli gospodarze w 20 minucie. Najpierw Damian Kugiel strzelił z kilku metrów w bramkarza, a odbitą piłkę dobijał Kacper Łazaj, lecz z linii bramkowej wybił ją zawodnik z Gryfina. I kiedy wydawało się, że kolejna bramka dla gdańszczan to tylko kwestia czasu kontrę wyprowadzili goście. Podanie Marka Lipki na bramkę zamienił Wojciech Horba.

Po przerwie lechiści mieli jeszcze większą przewagę. W 50 minucie aktywny przez cały mecz Adam Pazio płaskim strzałem zza pola karnego zdobył drugą bramkę dla Lechii. W kolejnych minutach bramkarza mogli pokonać Krzysztof Iwanowski po strzale głową i Jakub Kawa, który trafił w poprzeczkę. Wynik spotkania ustali w 80 minucie Damian Kugiel.

Lechiści odnieśli dziesiąte zwycięstwo i do lidera tracą tylko jeden punkt. Warto także odnotować debiut w bramce rezerw 16-letniego Patryka Gawęckiego. W następnej kolejce Lechia II zagra na wyjeździe z Koralem Dębnica, ostatnią drużyną w tabeli.

Zobacz aktualną tabelę III Ligi

Źródło: Lechia.pl

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Badacz Historii Lechii
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Lechii Gdańsk.
Ostatnio napisane przez autora