W meczu o mistrzostwo III ligi rezerwy Lechii Gdańsk przegrały na własnym boisku z Cartusią Kartuzy 0:1.

Jedyną bramkę meczu już w 1. minucie zdobył Paweł Czychowski.

Zgodnie z przewidywaniami podstawową "11" drużyny rezerw stanowili zawodnicy z I zespołu. Mimo takich wzmocnień Biało-Zieloni przegrali z 12. drużyną III ligi, w składzie której prym wiedli byli piłkarze Lechii. Jeden z nich Paweł Czychowski już w 1. minucie zdobył kapitalną bramkę. Po otrzymaniu podania nie namyślając się długo uderzył piłkę, która wpadła pod poprzeczkę bramki strzeżonej przez Kacpra Rosę.

W I połowie lechiści najlepszą okazję do zdobycia bramki mieli w 43 minucie, kiedy to na bramkę głową z kilku metrów uderzał Przemysła Frankowski. Warto też odnotować strzał Adama Pazio z rzutu wolnego, który bramkarz gości Patryk Sobczak sparował na słupek.

Po przerwie gdańszczanie mieli przewagę, z której jednak nie padły żadne bramki. W 76 minucie groźnie zza pola karnego strzelał Pazio. W ostatnie minucie Lechia mogła doprowadzić do wyrównania. Po rzucie wolnym i zamieszaniu w polu karnym piłkę w kierunku bramki głową skierował Tsubasa Nishi, lecz obrońca gości wybił ją z linii bramkowej.

Raport meczowy [Lechia II - Cartusia 0:1]

{joomplucat:1382 limit=9|columns=3}