W meczu 1/16 finału Pucharu Polski Lechia Gdańsk pokonała na wyjeździe Apklan Resovię Rzeszów 3:1. Awans lechistom nie przyszedł łatwo. Gospodarze jako pierwsi wyszli na prowadzenie.

Podobnie jak w poprzednich spotkaniach trener Piotr Stokowiec wystawił jedenastkę bazującą na zmiennikach z rozgrywek ligowych. Eksperymentalne ustawienie Lechii nie funkcjonowało jak należy, a to skrzętnie wykorzystała Resovia. Paweł Hass, po podaniu Michała Ogrodnika otworzył wynik spotkania.

Lechiści próbowali wyrównać, ale w pierwszej połowie nie byli w stanie odpowiedzieć na trafienie gospodarzy. Po przerwie szkoleniowiec gdańszczan dokonał dwóch zmian, które miały pomóc w odrobieniu strat. Lukas Haraslin i Filip Mladenović zastąpili kiepsko grających Mateusza Lewandowskiego i Michała Maka.

Wyrównanie przyszło w 57. minucie meczu. Steven Vitoria wykorzystał dobre zagranie Artura Sobiecha. Były reprezentant Polski był wiodąca postacią w drugiej połowie. Napastnik biało-zielonych oprócz asysty, strzelił gola, który wyprowadził gości na prowadzenie.

Trafienie na 3:1 dla Lechii zapisał na swoim koncie Lukas Haraslin, który przypieczętował awans podopiecznych Stokowca do 1/8 finału.

Losowanie kolejnej rundy odbędzie się 8 listopada. Przypomnijmy, że od tego sezonu obowiązują nowe zasady. Przed każdą rundą nie znamy rywala ani gospodarza meczu.

źródło: polsatsport.pl / własne