Lechia Gdańsk zremisowała 1:1 (0:1) z VfL Wolfsburg w ostatnim sparingu przed inauguracją Ekstraklasy.

Dla wicemistrzów Niemiec gola w 34. minucie strzelił Aaron Hunt. Gospodarze odpowiedzieli w 80. minucie, a do bramki trafił stoper Mario Maloca.

Choć goście niedawno wrócili do treningów, to do Gdańska przyjechali w silnym składzie. Dieter Hecking od pierwszych minut postawił między innymi na Naldo, Basa Dosta czy Aarona Hunta.

Lechia Gdańsk vs VfL Wolfsburg 0:1: gol Hunta

Od pierwszych minut spotkanie toczono w szybkim tempie, a kibice nie mogli narzekać na brak podbramkowych sytuacji. W 32. minucie na prowadzenie piłkarzy Wolfsburga wyprowadził Hunt, który zachował najwięcej czujności w polu bramkowym. Gospodarze mogli odpowiedzieć błyskawicznie, ale strzał Sebastiana Mili prawą nogą odbił Koen Casteels.

Lechia Gdańsk – VfL Wolfsburg 1:1: Maloca daje remis

Po przerwie obaj trenerzy zdecydowali się na szereg zmian. Aktywny w ataku Wilków był Polak Oskar Zawada, ale zmarnował kilka dobrych okazji. W 80. minucie akcja rezerwowych dała Lechii wyrównanie: dośrodkowanie z rzutu wolnego Piotra Wiśniewskiego głową na gola zamienił sprowadzony niedawno Mario Maloca.