W niedzielę piłkarze Lechii Gdańsk zagrali swój pierwszy mecz sparingowy na obozie w Turcji czytamy na trojmiasto.sport.pl.

W Belek podopieczni Jerzego Brzęczka ulegli niemieckiemu III-ligowcowi Cheminitzer FC 1:3.
W kadrze Lechii na mecz z Chemnitzerem zabrakło przeziębionego Piotra Wiśniewskiego. Szkoleniowiec Lechii dał również odpocząć Mateuszowi Bąkowi, Rafałowi Janickiemu, a także dwóm nowym obrońcom biało-zielonych Grzegorzowi Wojtkowiakowi i Jakubowi Wawrzyniakowi. Cała czwórka odbyła trening indywidualny.

W pierwszej połowie więcej z gry mieli lechiści, którym brakowało jednak pomysłu na skonstruowanie groźnej akcji ofensywnej. Sporo do życzenia pozostawiały również akcje oskrzydlające, po których biało-zieloni źle dośrodkowywali piłkę. Co jakiś czas gdańszczanie próbowali strzałów, ale próby Stojana Vranjesa i dwukrotnie Adama Buksy nie przyniosły im bramki.

Tuż po wznowieniu gry w drugiej połowie, na którą wyszło 11 nowych zawodników, Lechia mogła wyjść na prowadzenie. Po dośrodkowaniu Piotra Grzelczaka 52. minucie w dogodnej sytuacji znalazł się Przemysław Macierzyński, ale uderzył niecelnie. Co nie udało się Macierzyńskiemu, udało się dwie minuty później Antonowi Finkowi, który pokonał Damiana Podleśnego. W 66. minucie ten sam piłkarz miał duży udział przy drugiej bramce dla Chemnitzera, kiedy po jego mocnym strzale Podleśny odbił piłkę pod nogi Floriana Hanscha. W 72. minucie było już 3:0 dla Chemnitzera po celnym strzale Markusa Ziereisa.

Lechię w końcówce meczu stać było tylko na honorowe trafienie Kevina Friesenbichlera, który w 79. minucie wykończył akcję przeprowadzoną przez Antonio Colaka i Mateusza Możdżenia. W ostatniej akcji meczu bliski szczęścia był również Grzelczak, ale po jego silnym strzale bramkarz Chemnitzera Maximilian Reule zdołał odbić piłkę.

Lechia Gdańsk - Chemnitzer FC 1:3 (0:0)

Bramki: Friesenbichler (79.) - Fink (54.), Hansch (66.), Ziereis (72.)

Lechia: Trela (46. Podleśny) - Pietrowski (46. Możdżeń), Garbacik (46. Rudinilson), Bougaidis (46. Dźwigała), Leković (46. Borysiuk) - Kazlauskas (46. Macierzyński), Łukasik (46. Grzelczak), Vranjes (46. Friesenbichler), Nazario (46. Makuszewski), Pawłowski (46. Czychowski) - Buksa (46. Colak)

Źródło: trojmiasto.sport.pl