Lechia Gdańsk przegrała wyjazdowe spotkanie z Górnikiem Zabrze 2:0. Mimo znakomitych sytuacji na początku meczu Kowalczyka oraz Zabłockiego, to gospodarze zdołali strzelić bramkę na 1:0. W drugiej połowie zespół z Zabrza nadal przeważał i to oni mogą dzisiaj się cieszyć z trzech punktów. W 92 minucie znakomitą sytuację miał jeszcze Buzała, jednak ostatecznie nie udało mu się skierować piłki do siatki.

Mimo wszystko utrzymujemy się jeszcze nad strefą spadkową, jednak w przyszłym tygodniu czeka nas bardzo ważne spotkanie z Jagiellonią, w którym trzeba zdobyć koniecznie 3 punkty!

Bramki: Magiera 8', D. Kołodziej 86'

Górnik: Nowak - Bonin, Banaś , Pazdan, Magiera - Szczot (77' Pitry), Danch, Strąk, Przybylski, Madejski (82' Kołodziej) - Jarka (88' Kiżys).

Lechia: Kapsa - K. Bąk, Cvirik, Wołąkiewicz, Mysona - Wiśniewski (62' Rogalski), Piątek, Surma, Kaczmarek - Zabłocki (84' Rybski), Kowalczyk (75, Buzała).