W sobotę juniorzy Lechii Gdańsk zmierzyli się u siebie w ramach 5. kolejki Centralnej Ligi Juniorów z Legią Warszawa. Podopieczni trenera Tomasza Byszko dostali od lidera lekcję pokory, przegrywając to spotkanie 1:6.

Biało-Zieloni przystępowali do tego starcia po ubiegłotygodniowym remisie z wiceliderem Wisłą Kraków. Legia zaś po 4. kolejkach miała na koncie komplet punktów i przyjechała do Gdańska po kolejne.

Od początku meczu gołym okiem była widoczna różnica klas. Legia żywo operowała piłką i stwarzała groźne akcje ofensywne. W 15. minucie goście wyszli na prowadzenie po trafieniu Wiktora Kamińskiego. Kwadrans później młodzi piłkarze ze stolicy stworzyli dwie zabójcze akcje, które wstrząsnęły gdańskim zespołem i podwyższyli na 3:0. Trafił ponownie Kamiński, a chwilę później Antoniego Mikułko pokonał Dawid Kiedrowicz. Chwilę później dla Biało-Zielonych trafił Krystian Okoniewski i wydawało się, że Lechiści mogą jeszcze nawiązać walkę z Legią. Do przerwy wynik jednak już się nie zmienił.

Po zmianie stron Legia znów dominowała. W 65. minucie swoją trzecią bramkę zdobył Kamiński, który bez wątpienia był jednym z najlepszych zawodników na boisku. Dziesięć minut później na 5:1 podwyższył Lachowicz. Biało-Zieloni zostali zdominowani przez swoich równieśników z Warszawy, i kiedy wydawało się, że mecz zakończy się wynikiem 5:1, Legia zdobyła jeszcze jednego gola. Jego autorem był Kiedrowicz. Mecz zakończył się wynikiem 6:1, za tydzień Lechia zmierzy się na wyjeździe z Pogonią Szczecin.

Zobaczcie, co po meczu powiedział trener drużyny U19 - Tomasz Byszko.

Lechia Gdańsk U19 - Legia Warszawa U19 1:6 (1:3)

Bramki: 35' Okoniewski - 15' 32' 65' Kamiński, 30' 85' Kiedrowicz, 75' Lachowicz

Skład Lechii: 1. Mikułko - 2. Brzęk, 4. Rachwał (c), 5. Klessa, 18. Jakuć - 6. Sołkiewicz, 10. Okoniewski (76' 9. Siemieńczuk), 14. Tonder (64' 16. Juszczak) - 17. Adamik, 15. Ratajczyk (46' 8. Mielnik), 7. Kharyton (46' 11. Wójcik)