Nowy trener Widzewa Łódź Wojciech Stawowy zapowiada przewietrzenie klubowej szatni i rezygnację z kilku piłkarzy czytamy na trojmiasto.sport.pl.

W miejsce zawodników, którzy zimą mogą pożegnać się z Widzewem, do Łodzi ma trafić trzech piłkarzy Lechii Gdańsk.
Stawowy jest trenerem Widzewa od 1 grudnia i jego głównym zadaniem jest utrzymanie łódzkiej drużyny w I lidze. Aby zrealizować ten cel, Stawowy zamierza w przerwie zimowej wzmocnić kadrę zespołu, a pozbyć się piłkarzy, którzy w rundzie jesiennej zawiedli najbardziej.

Jak informuje Przegląd Sportowy Widzew przymierza się do ściągnięcia do Łodzi trzech graczy Lechii - bramkarza Damiana Podleśnego, pomocnika Łukasza Kopkę i napastnika Adama Buksę.

Podleśny do Lechii trafił z GKS-u Bełchatów w letnim oknie transferowym. 19-latek nie miał jednak szans na wygranie rywalizacji z bardziej doświadczonymi Dariuszem Trelą i Mateuszem Bąkiem i w pierwszym zespole Lechii w ekstraklasie nie zagrał ani minuty. W ostatnich meczach biało-zielonych zasiadał na ławce rezerwowych Lechii kosztem kontuzjowanego Treli. Podleśny w miarę regularnie grał za to w III-ligowych rezerwach Lechii. W Lechii II rozegrał jesienią osiem spotkań.

Również osiem meczów w rezerwach gdańskiej drużyny (jedna bramka) rozegrał Łukasz Kopka. W poprzednim sezonie ówczesny trener Lechii Michał Probierz włączył 18-latka do kadry pierwszej drużyny, ale póki co wychowanek Lechii jeszcze w ekstraklasie nie zadebiutował.

Z grona piłkarzy, którymi interesuje się Widzew, w ekstraklasie zagrał jedynie Buksa. Pozyskany z Novary Calcio 18-letni napastnik wystąpił w trzech meczach Lechii w ekstraklasie. Były to spotkania z Podbeskidziem Bielsko-Biała, Lechem Poznań i Wisłą Kraków na początku sezonu. Buksa za każdym razem wchodził na końcówki spotkań i w sumie na boisku w ekstraklasie przebywał 45 minut. Później doznał kontuzji i więcej w pierwszej drużynie Lechii jesienią już nie zagrał. Wystąpił za to w pięciu spotkaniach w III lidze, strzelając dwie bramki.

Każdy z piłkarzy Lechii miałby zostać wypożyczony do Widzewa do końca sezonu 2014/2015. Oprócz trzech piłkarzy Lechii łódzki zespół chciałby pozyskać także Bartosza Ławę z Arki Gdynia.

Źródło: trojmiasto.sport.pl

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioB
Badacz Historii Lechii
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie archiwa oraz badanie historii Lechii Gdańsk.
Ostatnio napisane przez autora