Piłkarze Lechii przygotowują się do wyjazdowego meczu z Legią Warszawa (17 października) w Gdańsku, trenując dwa razy dziennie informuje trojmiasto.sport.pl.

Podczas przerwy na mecze reprezentacji nie został zaplanowany żaden sparing, za to w sobotę o godz. 10 odbędzie się gra wewnętrzna, w której weźmie też udział kilku zawodników z zespołu rezerw.

W tym tygodniu w zajęciach nie uczestniczą chorzy Wiśniewski i Borysiuk (do treningów powinni wrócić w poniedziałek) oraz Podleśny, Dźwigała (powołani do reprezentacji Polski do lat 20), Buksa (reprezentacja Polski do lat 19) i Friesenbichler (reprezentacja Austrii do lat 21).

Do tej pory wystąpił tylko Buksa. Zespół do lat 19 w czwartek zmierzył się w Tucholi z Mołdawią w pierwszym meczu turnieju eliminacyjnego do mistrzostw Europy. Polacy wygrali 4:1, a napastnik Lechii pojawił się na boisku w 77. minucie (przy stanie 3:0). Gola nie strzelił, ale wywalczył rzut karny, wykorzystany przez Grzegorza Tomasiewicza. Pozostałe bramki dla biało-czerwonych zdobyli: Oskar Zawada, Bartosz Kapustka oraz Dorin Popovici (samobójczy). W kolejnych spotkaniach Polska zmierzy się z Andorą (11 października, Inowrocław, godz. 15) oraz z Holandią (14 października, Grudziądz, godz. 15.30). Z grupy wychodzą dwa zespoły.

Z kolei Podleśny oraz Dźwigała z ławki rezerwowych oglądali mecz z Włochami w ramach Turnieju Czterech Narodów. Biało-czerwoni wygrali 2:1 po golach Mariusza Stępińskiego oraz byłego piłkarza Lechii Przemysława Frankowskiego (patrz filmik). W poniedziałek Polacy, którzy po trzech kolejkach prowadzą w grupie (zdobyli siedem punktów - wcześniej zremisowali ze Szwajcarią 1:1 oraz pokonali na wyjeździe Włochów 3:1), zmierzą się na wyjeździe ze Szwajcarią (poza tym ich rywalem są jeszcze Niemcy).

Friesenbichler zagra dopiero w poniedziałek, kiedy jego zespół zmierzy się w meczu towarzyskim z Demokratyczną Republiką Konga.

Źródło: trojmiasto.sport.pl

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora