Od kiedy Lechia Gdańsk wróciła do ekstraklasy, tylko raz zdarzyła jej się seria dziewięciu meczów bez zwycięstwa - zbadali dziennikarze trojmiasto.sport.pl.

Jeśli biało-zieloni nie wygrają w środę z Zagłębiem Lubin, wyrównają ten niechlubny rekord.

Lechia po raz ostatni wygrała w lidze 24 sierpnia - w meczu 5. kolejki z Legią Warszawa na wyjeździe. Po tym spotkaniu biało-zieloni byli liderem tabeli, ale od tego momentu nie potrafili wygrać z Górnikiem Zabrze (1:1), Pogonią Szczecin (1:1), Zawiszą Bydgoszcz (1:1), Wisłą Kraków (0:3), Koroną Kielce (2:2), Widzewem Łódź (1:4), Lechem Poznań (1:4) i Piastem Gliwice (0:0).

Osiem meczów - cztery remisy i cztery porażki, tylko siedem strzelonych bramek i spadek na 8. miejsce w tabeli. Fatalny zjazd.

Jeśli Lechia nie wygra w środę na wyjeździe z Zagłębiem, po raz drugi od powrotu do ekstraklasy zaliczy serię dziewięciu ligowych meczów bez zwycięstwa. Wcześniej biało-zielonym zdarzyło się to w sezonie 2009/10 (trener Tomasz Kafarski), kiedy nie potrafili wygrać między 21. a 29. kolejką.

Mecze Lechii w Lechii Gdańsk w sezonie 2009/10

Potem jeszcze dwukrotnie zdarzała im się seria ośmiu meczów bez zwycięstwa: w sezonie 2011/12, od 16. do 23. kolejki (Rafał Ulatowski, a następnie Paweł Janas) oraz w sezonie 2012/13, od 19. do 26. kolejki (Bogusław Kaczmarek). Teraz do tego grona dołączył Michał Probierz, a za chwilę prowadzony przez niego zespół może pobić wszystkie negatywne rekordy.

Lechia o przełamanie złej passy powalczy w Lubinie, gdzie ostatnio gra jej się bardzo dobrze. Z dwóch ostatnich delegacji do stolicy polskiej miedzi biało-zieloni przywozili komplet punktów (zwycięstwa 1:0 i 3:0), teraz też nie stoją na straconej pozycji.

Terminarz Lechii Gdańsk w sezonie 2013/14

Źródło: trojmiasto.sport.pl