Trwa lobbowanie u wojewody pomorskiego na rzecz legalnego wykorzystywania pirotechniki podczas meczów piłkarskich organizowanych na stadionie PGE Arena - czytamy w trojmiasto.pl

Do podjęcia inicjatywy w tej sprawie namawiali Ryszarda Stachurskiego przedstawiciele Stowarzyszenia Kibiców Lechii Gdańsk "Lwy Północy".

W najbliższych dniach do Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego trafić mają opinie Komendy Wojewódzkiej Policji, Komendy Wojewódzkiej PSP, Miasta Gdańsk oraz Wojewody Pomorskiego. Ich wykonanie to efekt spotkaniaRyszarda Stachurskiego z Andrzejem Bojanowskim. We wrześniu zastępcą prezydenta Gdańska wnioskował, aby na meczach Lechii dopuścić oprawy meczowe, za które odpowiedzialność wziąłby organizator spotkania, czyli Lechia Gdańsk. Dzięki temu na stadionie byłyby dopuszczalne m.in. wielkoformatowe flagi tzw. sektorówki oraz pokaz pirotechniczny z użyciem rac.

Obecnie wiceprezydent Bojanowski wyruszył do wojewody w towarzystwie o przedstawicieli Stowarzyszenia Kibiców Lechii Gdańsk "Lwy Północy". To ono prowadzi zorganizowany doping na PGE Arenie. To sektory zajmowane przez tych kibiców były już kilkakrotnie zamykane przez wojewodę po odpaleniu rac. Ostatnio w sierpniu tego roku.

-Tematem spotkania była możliwość legalnego wykorzystywania pirotechniki podczas meczów piłkarskich organizowanych na stadionie PGE Arena - informuje Roman Nowak, rzecznik prasowy wojewody.

- Zarówno Wojewoda, jak i "Lwy Północy" podkreślali, że podejmowane w Gdańsku działania muszą się opierać na obustronnym zaufaniu. Reprezentanci kibiców zdają sobie sprawę, że działania, które umożliwiłyby legalne stosowanie pirotechniki przez organizatora imprezy masowej wymaga czasu i przekonania wielu osób oraz instytucji. Przekonywaniu temu nie służą doniesienia o incydentach z udziałem kibiców, które zdarzają się na polskich stadionach. Podkreślano, że gdyby udało się wypracować - "Model Gdański" - to istnieje duże prawdopodobieństwo, że przyjęte zasady mogłyby zacząć obowiązywać również na innych stadionach - dodaje Nowak. 

Źródło: trojmiasto.pl

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora