Stoper Lechii Gdańsk Sebastian Madera wyleczył kontuzję, która wykluczyła go z meczów z Lechem Poznań oraz Wisłą Kraków (w Pucharze Polski), i wraca do składu zespołu na sobotni mecz z Piastem Gliwice.

Madera urazu nabawił się podczas meczu z Widzewem Łódź. Przez tydzień nie trenował, opuścił również dwa mecze. Jego brak szczególnie widoczny był w spotkaniu z Lechem (porażka Lechii 1:4), w którym defensywa biało-zielonych prezentowała się wręcz tragicznie. Dużo lepiej było podczas meczu z Wisłą, tyle tylko, że akurat w tym spotkaniu rywal prezentował się katastrofalnie i nie wystawił gdańskiej obrony na poważniejszą próbę. Tak czy inaczej, powrót Madery z pewnością wpłynie pozytywnie na postawę defensywy Lechii.

- Od początku tygodnia trenuję na pełnych obrotach i jestem na 100 procent gotowy do gry - mówi Madera w rozmowie z trojmiasto.sport.pl. - Nie chciałbym oceniać postawy defensywy w meczu z Lechem, każdy musi patrzeć na siebie. Cały zespół zagrał słaby mecz, ale myślę, że to był wypadek przy pracy. Mam nadzieję, że w sobotę pomogę zespołowi w Gliwicach i taki mecz jak z Lechem już się nie powtórzy - podkreślił obrońca Lechii.

Profil Sebastiana Madery

Źródło: trojmiasto.sport.pl

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora