Serwis slask.sport.pl informuje, iż Adam Dźwigała może zostać zawodnikiem Ruchu Chorzów.

Adam Dźwigała, były piłkarz Jagiellonii Białystok, a obecnie zawodnik Lechii Gdańsk, może wzmocnić Ruch Chorzów jeszcze w tym oknie transferowym.

20-letni Dźwigała wypromował się w drużynie z Białegostoku. Szczególnie udany był dla niego sezon 2013/2014, gdy rozegrał w lidze 23 mecze, w których strzelił cztery bramki.

Przed obecnymi rozgrywkami defensywny pomocnik przeszedł do Lechii Gdańsk, z którą związał się do połowy 2017 roku. W drużynie z Trójmiasta jest jednak tylko rezerwowym, a wiosną w lidze jeszcze nie zagrał.

Profil Adam Dźwigały

- Gdy podpisywałem kontrakt z Lechią, nie było rozmowy na temat tego, gdzie mam tutaj grać. Trener Machado tak naprawdę rzucał mnie po różnych pozycjach. Na treningach grałem praktycznie wszędzie, na boku obrony i pomocy włącznie. Później zacząłem być sprawdzany na środku pomocy, a na kilku treningach grałem też na środku obrony, bo wiedziano, że w tej roli zagrałem w kilku meczach w Jagiellonii i ta pozycja też nie jest mi obca - mówił w jednym z wywiadów Dźwigała.

Ruch jest zainteresowany transferem reprezentanta polskiej młodzieżówki, ale nie wiadomo, czy uda się dopełnić formalności przed zamknięciem okna transferowego, które kończy się w poniedziałek o 23.59.

Źródło: slask.sport.pl

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioB
Badacz Historii Lechii
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie archiwa oraz badanie historii Lechii Gdańsk.
Ostatnio napisane przez autora