Jak dowiedział się nieoficjalnie portal INTERIA.PL w nowym sezonie Ekstraklasa dalej będzie podzielona na grupy.

- System się sprawdził. Kolejnym krokiem będzie poszerzenie ligi do 18 zespołów - dowiedzieli się dziennikarze w PZPN-ie.

Choć oficjalne decyzje jeszcze nie zapadły, to raczej trudno się spodziewać zmiany stanowiska PZPN. Pomysł z podziałem ligi na dwie grupy po 30 kolejkach spodobał się Zbigniewowi Bońkowi. Prezes jest zadowolony z tego, że kluby będą grały więcej meczów, a do tego do samego końca będzie się toczyła walka o mistrzostwo, start w europejskich pucharach i utrzymanie w elicie.

Na dzisiejszym posiedzeniu zarządu futbolowej centrali nawet nie poruszano kwestii ewentualnych zmian w systemie rozgrywek. Prezesi klubów są zadowoleni z nowego sposobu rozgrywania meczów. Nosem kręci tylko Cezary Kulesza. Ale właściciel Jagiellonii Białystok ma swoje powody. Jego klub o włos przegrał awans do grupy mistrzowskiej i teraz czeka go tylko gra o uniknięcie degradacji.

Decyzję o tym, jak będzie wyglądał kształt rozgrywek w nowym sezonie musi jeszcze zatwierdzić PZPN i Ekstraklasa. Ale to tylko formalność, bo zarówno w związku jak i w spółce zarządzającej rozgrywkami nie ma klimatu do kolejnej rewolucji w ligowym regulaminie.

Coraz mocniej kiełkuje za to pomysł o powiększeniu ligi. - Są takie plany, aby w niedalekiej przyszłości w ekstraklasie występowało osiemnaście zespołów - zdradza rozmówca. Do takiej zmiany dojdzie nie wcześniej niż od sezonu 2015/16. Wtedy kończy się kontrakt pomiędzy Ekstraklasą a nc+, dotyczący praw do transmisji meczów.

Źródło: interia.pl

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora