lechia

To może być jeden z najgłośniejszych powrotów do polskiej Ekstraklasy. Według doniesień portalu transfery.info już niebawem do kraju może wrócić Grzegorz Rasiak.

Grzegorz Rasiak jest dobrze znany z występów na polskich boiskach. W przeszłości ten napastnik tworzył bardzo groźny atak razem z Andrzejem Niedzielanem w Groclinie Grodzisk Wielkopolski.

Dobre występy na boiskach Ekstraklasy zaowocowały powołaniem do reprezentacji Polski oraz transferem do angielskiego Derby Country. Na Wyspach Brytyjskich polski napastnik radził sobie całkiem nieźle i w sezonie 2005/06 został nawet zawodnikiem znanego Tottenham Hotspur FC.

Obecnie kariera Rasiaka chyli się już raczej ku końcowi. Piłkarz rozwiązał w kwietniu umowę z cypryjskim AEL Limassol i jest wolnym zawodnikiem. Według doniesień portalu transfery.info zatrudnieniem bezrobotnego piłkarza zainteresowane są dwa kluby Ekstraklasy, Polonia Warszawa i Lechia Gdańsk.

Bardziej zdeterminowany by pozyskać byłego reprezentanta Polski jest ponoć zespół z Gdańska, którego działacze liczą, że dzięki sprowadzeniu gracza z głośnym nazwiskiem zdołają przyciągnąć więcej kibiców na PGE Arenę.

Portal donosi też, że 32-letni piłkarz był widziany we wtorek rano na lotnisku im. Lecha Wałęsy w Gdańsku, a obecnie prowadzi negocjacje z Lechią w sprawie podpisania kontraktu.

Źródło: ekstraklasa.wp.pl