lechia

Spółka Ekstraklasa SA skonsultuje z klubami rekomendację MSWiA dotyczącą rezygnacji z udziału zorganizowanych grup kibiców drużyn przyjezdnych w rundzie jesiennej najbliższego sezonu czytamy w serwisie ekstraklasa.wp.pl. Po opiniach ze strony klubów zostanie podjęta decyzja.

W poniedziałek z inicjatywy ministra spraw wewnętrznych i administracji Jerzego Millera, odbyło się spotkanie z przedstawicielami spółki Ekstraklasa SA. Dotyczyło ono bezpieczeństwa podczas przyszłorocznych mistrzostw Europy oraz każdych rozgrywek piłki nożnej z udziałem kibiców.

Minister zaznaczył, że podtrzymana będzie rekomendacja MSWiA dla klubów dotycząca rezygnacji z organizowania zbiorowych wyjazdów swoich kibiców na stadiony gospodarzy.

- Chcielibyśmy, aby państwo przedłużyli tę zasadę także na rozgrywki jesienne - powiedział minister Jerzy Miller zwracając się do przedstawicieli Ekstraklasy. Rezygnacja z organizacji wyjazdów na gościnne występy ma na celu omijanie niebezpieczeństw związanych z aktami wandalizmu kibiców.

- Jak najszybciej zwrócimy się z prośbą o opinie w tej sprawie do klubów, które przecież są akcjonariuszami naszej spółki. To one organizują spotkania piłkarskie oraz wyjazdy swoich kibiców. Dlatego chcemy poznać ich zdanie - powiedział rzecznik prasowy Ekstraklasy SA Adrian Skubis.

W maju zarząd PZPN zdecydował, że wszystkie mecze o mistrzostwo ekstraklasy, pierwszej i drugiej ligi do końca sezonu 2010/2011 odbędą się bez udziału zorganizowanych grup kibiców drużyn przyjezdnych. Był to efekt burd pseudokibiców podczas finału Pucharu Polski między Legią Warszawą a Lechem Poznań w Bydgoszczy.

Źródło: wp.pl