Kacper Rosa wkrótce zostanie nowym zawodnikiem Jagiellonii Białystok czytamy na sport.pl.

20-letni bramkarz Lechii Gdańsk rozpoczął już treningi z drużyną Michała Probierza.

Rosa do Lechii przyszedł w 2012 roku z UKP Zielona Góra. Nie zdołał jednak wywalczyć sobie miejsca w podstawowym składzie biało-zielonych i nie miał okazji zadebiutować w ekstraklasie. Rosa grywał za to w rozgrywkach Młodej Ekstraklasy, a także w seniorskim zespole rezerw Lechii, występujących w III lidze. W ostatnim okresie stracił jednak miejsce i w drużynie zaplecza pierwszego zespołu gdańszczan w rundzie jesiennej zagrał jedynie w trzech spotkaniach (po raz ostatni 5 października 2014 roku).

Wiosną sytuacja Rosy nie uległaby zmianie, gdyż klub planuje pozyskać nowego bramkarza (jako kandydata do gry w Lechii wymienia się młodzieżowego reprezentanta Słowacji Dobrivoja Rusowa), dlatego 20-latek postanowił zmienić otoczenie. Wiosnę spędzi w Białymstoku, gdzie rozpoczął już treningi. Jak przekonuje rzecznik Jagiellonii Agnieszka Syczewska, Jagiellonia i Lechia porozumiały się już w kwestii transferu młodego bramkarza.

W Białymstoku Rosa o miejsce w bramce rywalizować będzie z Krzysztofem Baranem oraz rewelacją rundy jesiennej ekstraklasy Bartłomiejem Drągowskim.

profil Kacpra Rosy

Źródło: sport.pl Info

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora