Piłkarz Lechii Gdańsk Piotr Grzelczak to w polskiej lidze zjawisko osobne pisze trojmiasto.sport.pl.

W całej ekstraklasie nie ma drugiego piłkarza, który tak często i z tak dobrym skutkiem decyduje się na strzały z woleja. W tym sezonie ze swoich pięciu goli aż cztery zdobył strzałami z powietrza!

Grzelczak przyszedł do Lechii z Widzewa Łódź w połowie sezonu 2011/12. Początki miał bardzo trudne. W pierwszych szesnastu meczach w biało-zielonych barwach zdobył tylko jednego gola, często był też odsyłany do zespołu rezerw i Młodej Ekstraklasy. Kiedy na rundę wiosenną poprzedniego sezonu został wypożyczony do Polonii Warszawa, wydawało się, że jego dni w Lechii są policzone. I pewnie tak by było, gdyby nie zmiana na stanowisku trenera.

Profil Piotra Grzelczaka

Michał Probierz (zastąpił Bogusława Kaczmarka) odważnie postawił na Grzelczaka i się nie zawiódł. Przełomem dla 25-letniego piłkarza był towarzyski mecz z Barceloną, w którym zdobył on piękną bramkę i kilka razy wręcz zabawił się z piłkarzami Dumy Katalonii. No i się zaczęło...

Grzelczak specjalizuje się w strzałach z woleja. Ma niesamowicie czyste uderzenie, a przy tym nie boi się odważnych decyzji. - Trener Probierz powtarza mi na każdym treningu, żebym nie bał się uderzać nawet z najtrudniejszych pozycji i w trakcie meczu staram się oddawać strzały nawet w najtrudniejszych sytuacjach. Często to się opłaca - podkreśla piłkarz.

Grzelczak z pięcioma golami jest w tym sezonie najlepszym strzelcem Lechii. Aż cztery z nich zdobył strzałami z powietrza. Najpierw z Pogonią Szczecin - co ciekawe prawą, czyli słabszą nogą:

Potem fenomenalny gol w spotkaniu z Koroną Kielce:

Pewne wykończenia ładnej akcji w meczu z Zagłębiem (od 2:14):

Ale chyba najpiękniejszą bramkę zdobył w ostatniej kolejce w meczu ze Śląskiem Wrocław (zobacz TUTAJ). Takie gole zdarzają się w polskiej ekstraklasie niezwykle rzadko.

Źródło: trojmiasto.sport.pl

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora