Niewykluczone, że Wojciech Pawłowski 1,5 roku po odejściu z Lechii Gdańsk wróci do Polski informuje serwis 2x45.com.pl!

Bramkarz - obecnie wypożyczony z Udinese do Latiny Calcio - otrzymał ciekawą ofertę.

"Pojawiła się oferta powrotu do Polski na pół roku. Duże miasto, fajny klub!" - napisał na swoim facebookowym fanpejdżu 20-letni golkiper. Dziennikarze 2x45.com.pl rozmawiali z Nim na ten temat.

2x45.com.pl: - Podgrzewasz atmosferę. Duże miasto, fajny klub z Polski? Uchyl rąbka tajemnicy.
Wojciech Pawłowski:
 - Więcej nie ma sensu mówić. Póki co jestem piłkarzem Udinese na wypożyczeniu w Latinie. Do stycznia z pewnością się nic nie zmieni. A atmosfera? Gdzie ona nie jest gorąca?

- W każdym razie, twoje odejście z Latiny jest pewne?
- Tak. Latina to dla mnie zamknięty rozdział i mocne rozczarowanie.

- Z drugiej strony, trudno dziwić się trenerowi, że Iacobucci został w bramce. Puszcza mało goli, drużyna jest rewelacją ligi...
- Wykorzystał szansę. Gra w defensywie się poprawiła, trener musiał na niego postawić. Ja nie zagrałem w żadnym meczu przygotowawczym do sezonu. To mnie dobiło. Na treningu nie różnimy się od siebie. Trener i władze klubu chwalą mnie, ale co z tego skoro nie gram? Potrzebuję gry. Chcę wrócić do rytmu meczowego i do reprezentacji Polski.

- Są inne opcje, czy na razie tylko ta z Polski?
- Przekonacie się w styczniu.

- Zdajesz sobie sprawę, że gdybyś wrócił, zostałyby przypomniane twoje słowa, że wolałbyś zakończyć karierę, zamiast znów grać w Polsce? Już na starcie presja nieco by wzrosła. 
- Nie. Kwestia interpretacji moich słów. Jeśli wrócę - to na pół roku. Liga polska w dłuższej perspektywie mnie obecnie nie interesuje. Ja chcę grać regularnie, a nie zostać w Polsce. Na grę w rodzimej lidze jeszcze będę miał czas.

- Chodzi o klub z Ekstraklasy?
- Nie oszukujmy się. Jeżeli nie byłaby to Ekstraklasa... nie byłoby nawet tematu.

Kto zatem wchodzi w grę tak na zdrowy rozum zastanawiają się dziennikarze?

Na pewno Śląsk Wrocław, który ma duże problemy z bramkarzami (koniec kontraktu Mariana Kelemena, wybryki Rafała Gikiewicza) i ostatnio zaczął już testować dwóch młodych golkiperów. Wzmocnień na tej pozycji poszukuje Zagłębie Lubin. W Widzewie Łódź fatalną rundę rozgrywa Maciej Mielcarz, a Maciej Krakowiak też nie wykorzystywał swoich szans. Problemy w przypadku braku porozumienia w sprawie nowej umowy z Dariuszem Trelą może mieć Piast Gliwice, a z Radosławem Janukiewiczem Pogoń Szczecin.

Źródło: 2x45.com.pl

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora