16-letni zawodnik Lechii Gdańsk Oktawian Skrzecz od 1 lipca będzie piłkarzem Schalke 04 Gelsenkirchen informuje trojmiasto.sport.pl.

- Wybraliśmy trudniejszą drogę, ale uznaliśmy, że dla rozwoju Oktawiana najlepszy będzie wyjazd do Niemiec - mówi w rozmowie z trojmiasto.sport.pl ojciec piłkarza Zbigniew Skrzecz.

Zachodnie kluby interesowały się Skrzeczem od kilku lat. Junior Lechii m.in. dwukrotnie wyjeżdżał do Londynu na zaproszenie Chelsea, w przeszłości trenował też z rówieśnikami z Ajaksu Amsterdam, Manchesteru City oraz właśnie Schalke 04 Gelsenkirchen. Z kolei w tym roku na rekonesans zaprosiła go Borussia Dortmund. Cały czas rękę na pulsie trzymał jednak lokalny rywal dortmundczyków, który zapowiadał ostrą walkę o Skrzecza. I to właśnie przedstawiciele Schalke byli najbardziej zdeterminowani.

- Właściwie od początku zakładaliśmy, że Oktawian będzie kontynuował swoją karierę za granicą - mówi w rozmowie z trojmiasto.sport.pl Skrzecz senior. - W Lechii trenował ostatnio ze swoim rocznikiem, nie miał styczności z pierwszym zespołem, a władze klubu przez pół roku nie dały przekonujących sygnałów, że bardzo zależy im na zatrzymaniu syna. Jednak na naszą decyzję wpływ miała przede wszystkim możliwość rozwoju Oktawiana. To trudniejsza droga, gdyż wiadomo, że konkurencja będzie dużo większa niż w jakimkolwiek polskim klubie. Jednak w Niemczech będzie miał znakomite warunki do rozwoju. Niedawno byliśmy w Gelsenkirchen z wizytą, ustaliliśmy wszystkie szczegóły związane nie tylko ze stroną sportową, ale także mieszkaniem, edukacją i opieką - podkreśla ojciec piłkarza.

Skrzecz pięcioletni kontrakt z Schalke podpisze 1 lipca. Do końca czerwca związany jest z Lechią umową na podstawie tzw. deklaracji amatora. Potem stanie się on wolnym zawodnikiem, a gdańskiemu klubowi przysługiwać będzie tylko ekwiwalent za wyszkolenie (ok. 100 tys. euro). Lechia chciała podpisać kontrakt ze Skrzeczem, ale oferta klubu była niezadowalająca. Reprezentant Polski do lat 17 swoją karierę będzie więc kontynuował w Niemczech.

Źródło: trojmiasto.sport.pl