Były prezes Lechii Gdańsk Maciej Turnowiecki zdał egzaminy FIFA i został wpisany przez Polski Związek Piłki Nożnej na oficjalną listę licencjonowanych menedżerów.

Informację podał "Dziennik Bałtycki". Turnowiecki prezesem Lechii był w latach 2007-2012. Za jego rządów Lechia awansowała do ekstraklasy i na dobre zadomowiła się w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Z funkcji zrezygnował w trakcie poprzedniego sezonu (ale pełnił ją do zakończenia rozgrywek), w którym biało-zieloni z trudem utrzymali się w ekstraklasie. W ubiegłym roku razem z byłym dyrektorem Lechii Błażejem Jenkiem założyli firmę TuttoSportPolska, która była jednym z pomysłodawców i organizatorów projektu przystąpienia Klubu Hokejowego Olivia Gdańsk do europejskiej ligi KHL - drugiej po NHL najsilniejszej ligi świata. Na razie jeszcze się to nie udało, ale istnieją duże szanse, że gdański klub zostanie włączony do KHL od sezonu 2014/15.

Teraz Turnowiecki będzie miał nowe zajęcie. Po pomyślnym zdaniu egzaminów FIFA PZPN już oficjalnie wpisał go na listę licencjonowanych menedżerów piłkarskich

Źródło: Gazeta.pl

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora