Lechia Gdańsk pożegnała już pięciu piłkarzy, natomiast nadal żadnego nie pozyskała.

Kibice Biało-Zielonych nie powinni robić sobie nadziei na wielkie transfery. Zespół raczej zostanie odmłodzony i jak się dowiedzieliśmy, na dobrej drodze, by stać się podopiecznym Michała Probierza jest pewien bardzo zdolny napastnik.

To 19-letni Kamil Cupriak z Akademii Piłkarskiej ŁKS, na bazie której seniorską drużyna wycofanego z I ligi klubu ma zostać odbudowana. Ten piłkarz jednak raczej nie weźmie udziału w tym procesie, bo cieszy się dużym zainteresowaniem wśród ekstraklasowców.

Najbliżej mu właśnie do Lechii, mimo że chcą go też Lech Poznań i Legia Warszawa. Napastnik powołany do reprezentacji U-19 na mecz z Chorwacją największe szanse na pokazanie się w elicie miałby jednak właśnie w Gdańsku. PGE Arena opuścili już Grzegorz Rasiak, Mohammed Rahoui i Julian Ripoli, więc nowe twarze w ataku będą konieczne.

Mający 183 cm wzrostu Cupriak to jedna z największych gwiazd AP ŁKS. Jest najlepszym strzelcem swojej grupy makroregionalnej (12 goli w 10 meczach). Przeważnie gra na środku napadu, ale radzi sobie również jako prawoskrzydłowy.

W internecie mało jest zdjęć tego piłkarza, za to... doczekał się już kompilacji na swój temat: 

Źródło: 2x45.com.pl

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora