Borussia Dortmund interesuje się Pawłem Dawidowiczem, a VfL Wolfsburg innym talentem z Lechii Gdańsk- Przemysławem Frankowskim informuje Przegląd Sportowy.

O Dawidowiczu już pisaliśmy wcześniej. Teraz, jak informuje "Przegląd Sportowy", w meczu z Legią Warszawa Frankowskiego oglądał przedstawiciel "Wilków" (5. miejsce w Bundeslidze). On sam na razie nie pali się jednak do wyjazdu. Gazeta cytuje jego słowa o tym, że na razie wolałby zdobyć więcej doświadczenia w polskiej ekstraklasie.

Młody rozgrywający ma umowę z Lechią ważną do czerwca 2016 roku. W kontrakcie zapisana jest klauzula umożliwiającą odejście do innego klubu za 750 tysięcy euro.

18-letni pomocnik jest wychowankiem gdańskiego klubu. W pierwszej drużynie zadebiutował w kwietniu tego roku w spotkaniu z Jagiellonią Białystok. Był to także jego debiut w ekstraklasie. Lechia przegrała z Jagą 2:3.

Profil Przemka Frankowskiego

W tym sezonie Frankowski jest już podstawowym zawodnikiem drużyny prowadzonej przez Michała Probierza. Jesienią zagrał w osiemnastu ligowych spotkaniach.

Oprócz Dawidowicza i Frankowskiego jeszcze jeden młody piłkarz z Gdańska jest pod lupą zagranicznego klubu. "PS" podaje, że Rafałem Janickim interesuje się belgijski KAA Gent.

Źródło: sport.wp.pl / Przegląd Sportowy