Debiut w nowym zespole nie wypadł zbyt udanie informuje trojmiasto.sport.pl.

Japończyk Daisuke Matsui spędził w Lechii Gdańsk tylko kilka miesięcy, ale pozostawił po sobie bardzo dobre wrażenie. Zimą postanowił wrócić do ojczyzny i został piłkarzem II-ligowego Jubilo Iwata.

Na inaugurację rozgrywek II ligi Jubilo Iwata podejmowało zespół Consadole Sapporo. Matsui wyszedł w pierwszym składzie, zresztą z tym samym numerem na koszulce jak w Lechii - 22. Zagrał jako jeden ze środkowych pomocników.

W pierwszej połowie (już przy stanie 1:0 dla rywali) Matsui miał świetną okazję, żeby podobnie jak było to w przypadku Lechii okrasić debiut golem (w biało-zielonych barwach nawet dwoma - w spotkaniu z Podbeskidziem Bielsko-Biała). Jednak uderzając z kilku metrów nieco słabszą, prawą nogą, trafił w bramkarza.

Po przerwie Matsui nie błyszczał i został w 67. minucie zmieniony jako pierwszy zawodnik w swoim zespole. Wynik do końca nie uległ już zmianie i Jubilo przegrało z Consadole 0:1. W drugiej kolejce nowa drużyna Matsui zmierzy się w najbliższą niedzielę na wyjeździe z Kamatamare Sanuki.