Pochodzący z Niemiec chorwacki napastnik Antonio Colak, który został wypożyczony z klubu 2. Bundesligi FC Norymberga do końca czerwca 2015 roku, na pewno zostanie wykupiony przez Lechię Gdańsk pisze trojmiasto.sport.pl.

Colak ma 21 lat, ma 188 cm wzrostu. W dwóch ostatnich sezonach występował w II zespole Norymbergi (trzeci szczebel rozgrywek w Niemczech), gdzie w 59 meczach zdobył 30 bramek i zaliczył dziewięć asyst. Chorwat występował również w młodzieżowych reprezentacjach swojego kraju, do lat 18, 19 i 20. W Gdańsku pojawił się wraz z grupą innych 19 zawodników, którzy do Lechii przyszli w trakcie letniego okna transferowego.

Colak świetnie zadebiutował w nowej drużynie. W wygranym 2:0 meczu z Zawiszą Bydgoszcz zdobył pierwszego gola. Od tego spotkania wystąpił w każdym meczu Lechii w ekstraklasie, zawsze rozgrywając pełne 90 minut. W 14 spotkaniach zdobył sześć bramek.

Jak dowiedziało się trojmiasto.sport.pl, Lechia na pewno skorzysta z opcji pierwokupu Chorwata. Nie wiadomo jednak, czy Colak w Lechii zostanie. Jeśli pojawi się atrakcyjna oferta za 21-letniego napastnika, klub rozważa możliwość wypożyczenia lub sprzedaży. Póki co jednak ani do Norymbergi, ani Lechii nie spłynęła żadna oferta pozyskania Colaka.

- O Norymberdze czy innych klubach na razie nie myślę. Jestem piłkarzem Lechii i skupiam się na grze w Gdańsku. Chcę dla niej strzelać bramki, pomagać zespołowi w każdym aspekcie i uszczęśliwić gdańskich kibiców. Reszta póki co jest mi obojętna - przyznał Colak w rozmowie z dziennikarzem trojmiasto.sport.pl.

Źródło: trojmiasto.sport.pl

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora