Były trener Lechii Gdańsk, Tomasz Kafarski został zwolniony z Floty Świnoujście.

Tomasz Kafarski nie jest już trenerem Floty Świnoujście. Decyzją zarządu klubu były szkoleniowiec Lechii Gdańsk został zwolniony, a jego miejsce zajął trener Rumunii - Tudor Florin-Laurentiu.

Kafarski, który trenerem Lechii był w latach 2009-2011, (prowadził wówczas zespół w ekstraklasie), żegna się z Flotą po raz drugi w swojej trenerskiej karierze. Po raz pierwszy Kafarski był szkoleniowcem zespołu ze Świnoujścia w 2013 roku. Związał się z Flotą w kwietniu 2013 roku i był bardzo blisko wywalczenia z nią awansu do ekstraklasy. Sezon zakończył jednak na czwartym miejscu, ze stratą punktu do drugiego miejsca, dającego awans i zdecydował się odejść z klubu.

Do Floty Kafarski powrócił na początku maja 2014 roku, zastępując Bogusława Baniaka. Tym razem otrzymał zadanie utrzymania zespołu w I lidze i cel zrealizował. Na koniec rozgrywek Flota zajęła bezpieczne 11. miejsce.

Mimo korzystnych wyników Kafarskiemu podziękowano za pracę w Świnoujściu. Ma to związek z decyzją rady miasta Świnoujścia, która w 2015 nie przyznała klubowi dotacji finansowej (władze Floty ubiegały się o kwotę 1,2 mln zł). Środki na bieżące funkcjonowanie klubu ma za to pokryć zagraniczny inwestor, którego jednym z wymagań była zmiana na stanowisku trenerskim.

Nowym opiekunem Floty został Florin-Laurentiu, który w swojej karierze trenerskiej prowadził zespoły z niższych lig w Rumunii, a ostatnio FC Costuleni w Mołdawii.

Profil Tomasza Kafarskiego

Źródło: trojmiasto.sport.pl

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioB
Badacz Historii Lechii
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie archiwa oraz badanie historii Lechii Gdańsk.
Ostatnio napisane przez autora