Atomu Tanaka, którego Lechii Gdańsk polecił sam Daisuke Matsui, zwleka z podjęciem negocjacji dotyczących kontraktu indywidualnego czytamy w serwisie ekstraklasa.net.

Japończyk nie ukrywa, że chciałby zagrać w Niemczech, dlatego czeka na oferty, tym bardziej iż wstępne zainteresowanie wykazało nim kilka tamtejszych klubów, w tym także z Bundesligi.

26-latek jest pomocnikiem z własną kartą w ręku, ponieważ niedawno rozwiązał umowę z japońskim Albirexem Nigata, dla którego w 33 meczach strzelił cztery gole i zanotował osiem asyst. Do Lechii zarekomendował go Matsui, który odchodząc z klubu, niejako namaścił na swojego następce. Sama opinia byłego reprezentanta Kraju Kwitnącej Wiśni może jednak nie wystarczyć, ponieważ Tanaka to gorący towar na rynku, właśnie z racji tego, że nie przynależy do żadnego zespołu.

Lechia zna warunki finansowe Tanaki, jest zresztą w stanie je przyjąć, ale musi poczekać na decyzję samego piłkarza. - Atomu nie ukrywa, że dla niego numerem jeden są Niemcy. Dostaliśmy zapytania z klubów z Bundesligi i z jej zaplecza. Czekamy na konkretne propozycje. Jeśli takie się nie pojawią, niewykluczone, że Atomu zasiądzie do stołu z przedstawicielami Lechii i podpisze kontrakt - podkreśla Tomasz Drankowski z agencji FootLink.

Źródło: ekstraklasa.net

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora