Przedstawiciele klubu angielskiej Premier League zadecydowali, gdzie odbędzie się obóz przygotowawczy w przerwie pomiędzy sezonami czytamy na trojmiasto.sport.pl.

Niestety Anglicy nie wybrali Gniewina, który znajdował się w orbicie zainteresowań.

Zgrupowanie Manchesteru planowane było w hotelu Mistral w Gniewinie, gdzie mieszkali m.in. podczas Euro2012 piłkarze reprezentacji Hiszpanii. Przyjazd Anglików do Polski niósłby za sobą rozegranie sparingu z Lechią Gdańsk na PGE Arenie. Decyzja Anglików zapaść miała na początku marca, o czym informował nas przedstawiciel Agencji First Wave Sports Marketing, która organizuje obóz przygotowawczy Manchesteru.

Niestety jak dowiedziało się trojmiasto.sport.pl przedstawiciele klubu z Premier League wybrali obóz przygotowawczy w USA. Mimo wielu zalet przyjazdu do Polski zadecydowała pokaźniejsza grupa klientów marketingowych w Stanach (dodatkowo Anglicy we współpracy z New York Yankees stworzyli nowy klub grający w amerykańskiej lidze MLS) i możliwość organizacji większego tournée.

Ogromny wpływ na decyzję ma również klasa rywali, z którymi rozegrają sparingi. W trakcie pobytu w Stanach, City weźmie udział w turnieju Guinness International Champions Cup. Zawody rozegrane zostaną w 13 miastach USA od 26 lipca do 4 sierpnia, weźmie w nich udział osiem zespołów podzielonych na dwie grupy. O finał rozgrywany w Miami powalczą w grupie A: Real Madrid, Manchester United, AS Roma, Inter Milan, w grupie B: Manchester City, Liverpool, AC Milan oraz Olympiakos.

Źródło: trojmiasto.sport.pl

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora