Lechia Gdańsk po spadku drużyny z Centralnej Ligi Juniorów złożyła wniosek o przyjęcie do rozgrywek IV ligi zespołu rezerw na sezon 2018/2019.

Decyzję w tej sprawie ma podjąć dziś Pomorski ZPN.

Przyjęcie Lechii II Gdańsk prawdopodobnie będzie się wiązać ze spadkiem dodatkowej drużyny z IV ligi po zakończeniu obecnego sezonu.

Gdański klub zrezygnował z prowadzenia rezerw po sezonie 2015/16. III-ligowy wówczas zespół został wycofany na wniosek Piotra Nowaka. Ówczesny szkoleniowiec pierwszej drużyny w skrócie podkreślał, że piłkarze zsyłani przez niego do drugiego zespołu grają tam niechętnie i nie widzi pożytku w jej utrzymywaniu.

Choć jeszcze w grudniu prezes Adama Mandziara deklarował, że nie zamierza odbudowywać rezerw, już w lutym następca trenera Nowaka, Adam Owen głośno wyraził swoje zdanie.

- Nie mamy rezerw, a sytuacja, w której piłkarz tygodniami nie rozgrywa meczu jest nie do zaakceptowania.

Dlatego Lechia po dwóch sezonach przerwy, ponownie chce zgłosić zespół rezerw. Klub złożył jednak wniosek o przystąpienie do rywalizacji nie w B klasie, czyli na najniższym szczeblu rozgrywek, a w IV lidze, czyli zaledwie poziom niżej niż występowali 2 lata temu.

- Zgodnie z regulaminem, w szczególnych sytuacjach związek może przychylić do takiej prośby - wyjaśnia Agnieszka Matuszewska, dyrektor biura Pomorskiego Związku Piłki Nożnej.

źródło: pomorskifutbol.pl / trojmiasto.pl

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioB
Badacz Historii Lechii
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie archiwa oraz badanie historii Lechii Gdańsk.
Ostatnio napisane przez autora