Pomocnik Lechii Gdańsk Przemysław Frankowski zdobył bramkę dla reprezentacji Polski do lat 19 w zremisowanym 1:1 meczu z Litwą.

Spotkanie rozegrano w ramach turnieju eliminacyjnego do mistrzostw Europy.

Turniej odbywa się w Polsce (woj. kujawsko-pomorskie), a oprócz naszego zespołu i Litwinów o awans do dalszej fazy eliminacji (dwa najlepsze zespoły) walczą w nim reprezentacje Armenii oraz Rumunii.

Biało-czerwoni swój pierwszy mecz rozegrali w Inowrocławiu. Prowadzenie objęli Litwini po golu Simonasa Stankeviciusa w 36. min. Do wyrównania w 63. min doprowadził Frankowski, który w tym sezonie jest podstawowym piłkarzem zespołu Lechii, ale w dwóch ostatnich meczach ligowych pauzował z powodu czerwonej kartki.

W meczu z Litwą zagrał również zawodnik Arki Gdynia Michał Gałecki, ale selekcjoner Marcin Sasal zmienił go po pierwszej połowie meczu. Tuż przed turniejem zgrupowanie opuścił z kolei kolejny piłkarz Lechii Paweł Dawidowicz.

Profil Przemysława Frankowskiego w Lechia.net

Kolejne mecze Polacy rozegrają w sobotę z Armenią (Tuchola, godz. 15) oraz w poniedziałek z Rumunią (Grudziądz, godz. 15).

Polska U-19 - Litwa U-19 1:1 (0:1)
Bramki: Frankowski (63.) - Stankevicius (36.)

Polska U-19: Pogorzelec - Stępiński, Horoszkiewicz, Klemenz, Włodarczyk - Stolarski, Gałecki (46. Tomasiewicz), Bartczak (64. Jagiełło), Frankowski, Formella - Kowalczyk (78. Przybylski)

Źródło: trojmiasto.sport.pl

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora