Na otwartych sektorach trybun gdańskiej PGE Areny podczas meczu Lechii z Cracovią zasiądzie 17 tysięcy kibiców - tak wynika z szacunków poczynionych przez organizatora sobotniego spotkania. 

W Gdańsku zmobilizowani zostali funkcjonariusze policji (m.in. sekcja drogowa oraz kryminalna), wśród których jest także grupa nieumundurowanych "tajniaków". W sumie spotkanie podwyższonego ryzyka będzie zabezpieczać około tysiąca stróżów prawa.

- Z samego Krakowa ma przyjechać do Gdańska blisko 500 kibiców. Do tego dochodzą kibice z Gdyni, którzy sympatyzują z Cracovią – tłumaczy dziennikarzom TVN24 Maciej Stęplewski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku. - Od godziny 16 kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami w rejonie PGE Areny, na czas przejścia kibiców czasowo zostanie wstrzymany ruch na ulicach Żaglowej i Pokoleń Lechii Gdańsk, zamknięta zostanie ul. Uczniowska. Ruchem kierować będzie policja - mówi funkcjonariusz. 

Przypomnijmy, że decyzją wojewody podczas dzisiejszego meczu zamknięta będzie trybuna "zielona", na której zazwyczaj zasiadają najwierniejsi fanatycy gdańskiej Lechii. 

Źródło: kibice.net / tvn24

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora