Część piłkarzy pożegna się po zakończonym właśnie sezonie z Lechią.

Nie wszyscy kibice mogą się z tym pogodzić. Poniżej zamieszczamy list jaki trafił właśnie do naszej redakcji.

Piszę ponieważ chciałbym zwrócić uwagę na duże ryzyko braku przedłużenia kontraktów z Mateuszem Bąkiem i Deleu (z Deleu nie został przedłużony dop. red.).

Dlaczego akurat o nich? Ponieważ uważam, że spełniają 2 najważniejsze cechy, których ja jako kibic szukam w piłkarzach mojego zespołu, to jest: dają jakość sportową i swoim zachowaniem i zaangażowaniem nadają drużynie charakteru.

Obaj nie mieli łatwej drogi do miejsca, w którym są teraz tym bardziej powinniśmy docenić ich charakter i determinację w dążeniu do celu. Nie będę opisywał ich historii bo ona na pewno dla każdego kibica jest znana.

Lechia wkracza w dobry okres, właśnie zajęliśmy w lidze najwyższe miejsce od kilkudziesięciu lat. To nie wątpliwy sukces i w dużej części zasługa racjonalnego zarządzania drużyną przez nowych właścicieli i ich pełnomocników. Charakterystyka Lechii na kolejne lata jest już znana i zdeterminowana położeniem polskiej piłki w skali europejskiej tzn. jedyną szansą dla rozwoju klubu jest pozyskiwanie i wychowywanie młodych zawodników, którzy kiedy ,,odpalą” będą wyfruwali w świat.

Sztuką w tym systemie będzie zachowanie odpowiednich proporcji w zespole aby obok perspektywicznych piłkarzy, dla których Lechia będzie tylko przystankiem byli także zawodnicy, którzy Lechię mają w sercu a ich poziom sportowy pozwala im walczyć o miejsce w I zespole.

Celem tego listu nie jest przekonywanie Was, że Mateusz i Deleu są ludźmi niezastąpionymi. Chciałbym tylko uwypuklić problem, który może już niebawem nas dosięgnąć tj. pojawia się duża szansa na  sukces sportowy ale czy będzie tak samo smakował bez nich? Bez ludzi, którzy oddają serce Lechii? Podkreślam nie tylko ich charakter i oddanie drużynie determinuje we mnie napisanie tej wiadomości.

Pamiętajmy, że Deleu daje nam stabilizację na prawej stronie a Mateusz nie raz ratował nam tyłki na linii bramkowej. Nie chodzi o to, żeby dawać im miejsce w pierwszym zespole ale uważam, że zasługują na szansę walki o nią, będąc częścią szerokiej kadry Lechii Gdańsk.

Znając ich charaktery łatwo się nie poddadzą co może być tylko z korzyścią dla całego zespołu. Wiem, że mój pogląd podziela wielu kibiców, ze swojej strony proszę was o udostępnienie tego listu, a każdy kto zgadza się do oceny obecnego braku przedłużenia kontraktów z Mateuszem Bąkiem i Deleu niech wyrazi swoje zdanie w komentarzach, tak abyśmy mogli przekazać to władzom klubu.

Pamiętajmy jeden za wszystkich wszyscy za jednego nie bądźmy obojętni na przyszłość Naszej LECHII.

autor: Piotr Marczak

Przeczytaj inne felietony z cyklu: Okiem kibica

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora