Przed Lechią kolejny sprawdzian przed nadchodzącym sezonem. W sobotę podopieczni Tomasza Kaczmarka zmierzą się w Cetniewie z Wisłą Płock. 

Lechiści trenowali pod Władysławowem od 13 czerwca. Teraz wrócą do Gdańska, aby kontynuować przygotowania do sezonu. Biało-Zieloni na zakończenie obozu przygotowawczego w Cetniewie zagrają z Wisłą Płock, a więc pierwszym ligowym rywalem. To spotkanie odbędzie się w sobotę o godzinie 11:00.

W pierwszym meczu sparingowym rozegranym w Ostródzie podopieczni trenera Tomasza Kaczmarka okazali się nieco słabsi od Rakowa Częstochowa i przegrali 1:2. Mecz rozegrano w formule 4x30 minut. Dodatkowo po regulaminowym czasie gry rozegrano serię rzutów karnych, w której również minimalnie lepsza była drużyna prowadzona przez Marka Papszuna. Jedyną bramkę dla Lechii w Ostródzie zdobył Dominik Piła.

W sobotę przed Lechią kolejny sprawdzian przed europejskimi pucharami oraz ligą. Wisła Płock, z którą zmierzą się Biało-Zieloni, przebywa obecnie na obozie w Gniewinie. W bieżącym okienku transferowym "Nafciarze" pozyskali czterech piłkarzy. Są to Michał Mokrzycki, Davo, Martin Sulek oraz Steve Kapuadi. Jeśli chodzi zaś o rozstania to w Płocku nie zobaczymy już Dawida Kocyły, Mateusza Lewandowskiego, Bartłomieja Gradeckiego, Adriana Szczutowskiego, Adriana Tokarskiego, Kacpra Rogozińskiego, Patryka Leszczyńskiego, Dawida Krzyżańskiego, Jakuba Witka oraz Kacpra Kondrackiego.

Sobotni mecz będzie przedostatnim sparingiem Lechii. W czwartek Biało-Zieloni zmierzą się jeszcze z Radomiakiem.

źródło: własne