W sobotnie popołudnie rezerwy Lechii Gdańsk zmierzyły się w ostatniej kolejce rundy zasadniczej z Czarnymi Pruszcz Gdański. Podopieczni trenera Tomasza Byszko wygrali to spotkanie 2:1. Mecz rozegrano na bocznym boisku przy Traugutta 29.

Od pierwszej minuty spotkanie było dość wyrównane, a oba zespoły stwarzały sobie ciekawe akcje pod bramką rywala. Po stronie gości dogodne okazje do strzelenia bramki miał między innymi Dawid Zieliński. Z kolei u biało-zielonych aktywny  był chociażby  Dominik Majer czy Marek Niewiadomski. Ten drugi w 37. minucie pokonał bramkarza Czarnych i otworzył wynik meczu. Do przerwy na tablicy wyników widniał rezultat 1:0.

Po zmianie stron Czarni od razu ruszyli do odrabiania strat, co poskutkowało wyrównaniem już w 47. minucie. Dawid Zieliński pokonał broniącego dziś w barwach Lechii Filipa Łobaczewskiego. Po bramce obraz gry nieco uległ zmianie, spotkanie jeszcze bardziej się wyrównało. Goście zmarnowali dwie stuprocentowe okazje, a ponadto bramkarz Lechii wybronił kilka także groźnych strzałów. Biało-zieloni także dążyli do zdobycia drugiej bramki, z dystansu próbował między innymi Tomasz Makowski. Koniec końców wysiłki Lechistów się opłaciły i w 90. minucie wywalczyli sobie rzut karny, który na bramkę pewnie zamienił Omran Haydary. Ta bramka przypieczętowała wynik spotkania, które chwilę później zostało zakończone przez arbitra.

Dla piłkarzy trenera Tomasza Byszko była to piąta wiosenna wygrana. Biało-zieloni zakończyli rundę zasadniczą na trzecim miejscu z dorobkiem 38 punktów i w najbliższych tygodniach rywalizować będą w grupie walczącej o awans. Szczegółowy terminarz spotkań znany będzie zapewne na dniach.

Lechia II Gdańsk - Czarni Pruszcz Gdański 2:1 (1:0)

Bramki: 37' Niewiadomski, 90' Haydary - 47' Zieliński

Skład: Łobaczewski - Klessa, Drzazga, Kaczorowski - Sadowski, Makowski, Kryeziu, Majer - Niewiadomski, Sadło, Haydary