W najbliższy czwartek 28 lipca Biało-Zieloni rozegrają mecz rewanżowy przeciwko Rapidowi Wiedeń. Stawka tego spotkania jest ogromna. Zwycięzca awansuje do 3. rundy eliminacji do Ligi Konferencji Europy. Kibice Lechii rozpoczęli na Twitterze akcję #TrzyDychyNaLechię, która ma zachęcić wszystkich do pójścia na mecz. Pierwszy gwizdek w czwartek o 19:45.

W miniony czwartek Lechia zagrała we Wiedniu solidny mecz i zremisowała 0:0. Biało-Zieloni mieli swoje okazję nawet na zwycięstwo. Bliscy zdobycia bramki byli między innymi Flavio Paixao czy Kristers Tobers. Mimo to, remis przywieziony ze stolicy Austrii stawia Lechię w bardzo dobrym położeniu przed domowym rewanżem. Lechiści nie są bez szans w starciu z Rapidem, co pokazali już we Wiedniu. Do dobrego wyniku ma poprowadzić gdańszczan także bardzo wysoka frekwencja. Stąd akcja #TrzyDychyNaLechię.

Już kilka minut po zakończeniu wyjazdowego meczu z Rapidem o dobrą frekwencję zaapelował trener Tomasz Kaczmarek. Na konferencji po meczu powiedział piękne słowa. - W rewanżu mamy prawdziwą szansę, potrzebujemy jeszcze lepszego meczu, pełnego stadionu i być może nawet największej frekwencji w historii Lechii Gdańsk. - zaznaczyłCóż apel trenera wcale nie dziwi. Biało-Zieloni staną przed kolejną szansą napisania pięknej historii i awansu do kolejnej rundy eliminacji do Ligi Konferencji Europy.

 

 

Od czwartku w mediach społecznościowych coraz bardziej aktywni są kibice Lechii, którzy również widzą szansę na awans do kolejnej rundy. Na Twitterze jeden z użytkowników zapoczątkował akcję pod #TrzyDychyNaLechię. Kolejni kibice podchwycili temat i dziś jest to jedno z haseł promocyjnych i zachęcających do kupna biletów na mecz. Biało-Zielony Twitter żyje meczem z Rapidem.  W czwartek na stadionie w Letnicy również zanosi się na wielkie piłkarskie święto. Mecz z Rapidem ma potencjał na rekord frekwencji. Przypomnijmy, że dotychczasowy wynosi 37 500 kibiców. 

Również my przyłączamy się do akcji #TrzyDychyNaLechię i zachęcamy do przyjścia na stadion! Biało-Zieloni staną przed historyczną szansą i potrzebują tego dnia wsparcia kibiców. Bilety można nabyć na stronie bilety.lechia.pl oraz w punktach stacjonarnych. Wszyscy na Lechię!
źródło: własne