W czwartek o 11:00 Biało-Zieloni rozegrają swój ostatni sparing w okresie przygotowawczym. Rywalem Lechii będzie Radomiak. Dla piłkarzy trenera Tomasza Kaczmarka będzie to zarazem ostatni sprawdzian przed przyszłotygodniowym meczem 1. rundy eliminacji do Ligi Konferencji z Akademiją Pandew.

Biało-Zieloni rozegrali tego lata już dwa mecze kontrolne. W pierwszym sparingu z Rakowem Częstochowa przegrali minimalnie w Ostródzie 1:2. Wówczas jedyną bramkę dla Lechii zdobył Dominik Piła. Z kolei w drugim meczu, gdzie rywalem była Wisła Płock, padł hokejowy wynik. Lechia okazała się lepsza od płocczan wygrywając 6:3. W Cetniewie na listę strzelców wpisali się Christian Clemens, Marco Terrazzino, Rafał Pietrzak, Łukasz Zjawiński oraz dwukrotnie Flavio Paixao.

Teraz przed Lechią ostatni sprawdzian przed startem sezonu. Za równy tydzień (7 lipca, godz. 20:15) zostanie rozegrane pierwsze spotkanie przeciwko macedońskiej Akademiji Pandew. Rewanż 14 lipca o 17:00 w Skopje. Z kolei 17 lipca Biało-Zieloni rozpoczną zmagania ligowe. W ostatnim sparingu Lechia podejmie Radomiaka. Mecz odbędzie się na Traugutta 29.

Jeśli chodzi o zespół Radomiaka to tegoroczne okno transferowe jest owocne w drużynie Mariusza Lewandowskiego. Radomianie pozyskali aż ośmiu nowych piłkarzy. Są to: Jakub Ojrzyński, Gabriel Kobylak, Aleksander Gajger, Daniel Pik, Dariusz Pawłowski, Michał Feliks, Mateusz Grzybek, a także Roberto Alves, który był przymierzany również do Lechii. Ponadto kilku graczy powróciło do klubu z wypożyczeń.

Początek meczu o 11:00 na Traugutta 29.

 źródło: własne