lechia

Po raz kolejny drużyna gdańskiej Lechii zwalnia trenera. Tym razem 'padło' na trenera Korony Kielce - Marcina Sasala. Jego następcą został Włodzimierz Gąsior, trener Korony Kielce w latach 1996-1999 oraz 2007-2009, obecnie koordynator grup młodzieżowych w Koronie.

Korona Kielce spisuje się fatalnie w rundzie jesiennej ekstraklasy. W środę kielczanie przegrali na swoim stadionie z Lechią Gdańsk. W czwartek ze swoją posadą pożegnał się trener drużyny - Marcin Sasal.

Znany jest już następca Sasala - został nim Włodzimierz Gąsior. Jego asystentem będzie Daniel Purzycki. Gąsior od lat związany jest z kieleckim klubem. Prowadził już m.in. pierwszy zespół, ale nie miało to miejsca w ekstraklasie. Ostatnio był w sztabie szkoleniowym Młodej Ekstraklasy.

Korona z 31 pkt. na koncie zajmuje 26. miejsce w tabeli ekstraklasy. Kielczanie mają pięć punktów przewagi nad strefą spadkową. W najbliższą sobotę do Kielc zawita Arka Gdynia, która walczy o ligowy byt. Będzie to debiut trenera Gąsiora w ekstraklasie.

Źródło: własne / sportowefakty.pl