Polsat Plus Arena Gdańsk znów stanie się areną wielkich piłkarskich zmagań. Dziś wieczorem na stadionie w Letnicy odbędzie się finał Ligi Europy, w którym Manchester United zmierzy się z Villarrealem CF. Początek o 21:00.

Atmosferę piłkarskiego widowiska czuć w Gdańsku już od kilku dni. Na głównych ulicach miasta wywieszone są flagi z herbami obu finalistów, podobnie zresztą na autobusach i tramwajach gdańskiej komunikacji. Od soboty nad Motławą ustawiona jest także 3-metrowa replika pucharu za triumf w rozgrywkach. Kibice i mieszkańcy miasta mają możliwość zrobienia sobie zdjęcia z pucharem. Replika zostanie w Gdańsku do czwartkowego poranka.

 

 

Prace przygotowawcze na stadionie trwały już od kilku tygodni i wszystko jest już dopięte na ostatni guzik. Wczoraj obie drużyny odbyły oficjalny trening na płycie stadionu. Drużyna z Manchesteru do Gdańska przyleciała w poniedziałek wieczorem, zaś Villarreal pojawił się nad Bałtykiem wczoraj. W środę od rana na lotnisku w Rębiechowie wylądowały także czartery z kibicami obu ekip. 

Początek widowiska na Polsat Plus Arenie Gdańsk dzisiaj o 21:00. Kto sięgnie po Puchar? Odpowiedź poznamy późnym wieczorem.

źródło:własne