Dusan Kuciak znalazł się w ostatecznej kadrze Słowacji na zbliżające się wielkimi krokami Mistrzostwa Europy. Słowacy swój pierwszy mecz na turnieju rozegrają 14 czerwca, a ich rywalem będzie reprezentacja Polski.

Selekcjoner drużyny Słowacji Stefan Tarković w środę 2 czerwca przed południem ogłosił ostateczny skład drużyny na Euro. Oprócz Kuciaka na liście nazwisk znalazł się jeszcze jeden zawodnik występujący na co dzień w Ekstraklasie - Lubomir Satka. Z kadry wypadł z kolei Jakub Holubek z Piasta Gliwice. Powołanie otrzymał także były piłkarz Lechii Lukas Haraslin.

Dla bramkarza będzie to drugi wielki turniej z reprezentacją. W 2010 roku Kuciak pojechał na Mistrzostwa Świata w RPA, jednak nie zaliczył żadnego występu w wyjściowym składzie. Podczas zbliżającego się Euro Słowak ma szansę na występy, a o koszulkę z numerem "1" rywalizuje z Martinem Dubravką oraz Markiem Rodakiem. W eliminacjach do turnieju Kuciak zagrał dwa spotkania w wyjściowym składzie, a w niedawnym sparingu z Bułgarią strzegł dostępu do słowackiej bramki przez 45 minut. Łącznie Kuciak ma na swoim koncie trzynaście występów w reprezentacji.

Słowacja znalazła się w grupie H, w której zmierzy się z Polską, Szwecją oraz Hiszpanią. Piłkarze Stefana Tarkovića przebywają aktualnie na zgrupowaniu w Windischgarsten, na którego zakończenie rozegrają jeszcze mecz towarzyski z Austrią. Pierwszy mecz na Euro czeka ich 14 czerwca.

źródło:własne