Biało-zieloni po bardzo dobrym meczu wygrali u siebie z Wartą Poznań 2:0. Dublet dla Lechii ustrzelił Flavio Paixao.

Dzisiejsze spotkanie z Wartą było historyczne. Flavio zdobył swoją setną bramkę na boiskach Ekstraklasy, a Lechia przekroczyła magiczną granicę tysiąca bramek na ligowych boiskach. Dzięki wygranej nad Wartą Poznań biało-zieloni zrobili ważny krok w stronę awansu do europejskich pucharów.

Lechiści od początku meczu byli zdeterminowani, aby wyjść na prowadzenie. Sztuka ta udała się bardzo szybko, bowiem już w 6.minucie biało-zieloni prowadzili 1:0. Tysięcznego gola dla Lechii na boiskach Ekstraklasy zdobył Flavio Paixao. Dla Portugalczyka było to 99. trafienie w barwach Lechii w Ekstraklasie.

20220423

Dziesięć minut później Bassekou Diabate był faulowany w polu karnym. Po analizie VAR sędzia Frankowski podyktował jedenastkę, do której podszedł kapitan Lechii. Flavio znów trafił i zdobył swoją setną bramkę na boiskach Ekstraklasy. W dalszej części meczu biało-zieloni znów byli zespołem lepszym, aktywniejszym i stwarzali sobie kolejne sytuacje. Warta dobrą okazję stworzyła sobie po serii rzutów rożnych w 33. minucie, jednak z linii bramkowej piłkę wybił Mario Maloca. Do przerwy biało-zieloni prowadzili 2:0.

W drugiej połowie spotkanie straciło nieco na tempie i jakości. Mimo to oba zespoły stwarzały sobie okazje do strzelenia bramek. Po zmianie stron bardzo dobrze wyglądała współpraca Ilkaya Durmusa z Kacprem Sezonienko. Bliski zdobycia bramki po strzale z rzutu wolnego był także Maciej Gajos. Ostatecznie mecz zakończył się wygraną biało-zielonych 2:0!

Lechia Gdańsk - Warta Poznań 2:0 (2:0)

Bramki: 6' 16' Flavio Paixao

Lechia Gdańsk: 12.Kuciak -29.Stec, 25.Nalepa, 23.Maloca, 2.Pietrzak - 6.Kubicki (83' 69.Biegański), 7.Gajos, 88.Kałuziński (63' 8.Kryeziu), 99.Durmus (83' 20. Conrado)- 28. Flavio (89' 76. Clemens), 10.Diabate (63' 79.Sezonienko)

Warta Poznań: 33.Grobelny - 2.Grzesik, 6.Trałka,7.Castaneda (76' 11.Jakóbowski), 15.Kopczyński, 16.Luis(83' 23.Rakowski)-21.Kupczak, 22.Matueszewski (76' 3.Kiełb), 28.Pawłowiec, 77.Papeau (57'10'Corryn) - 99.Zrelak (57' 18.Szelągowski)

źródło:  własne