Piłkarze Lechii rozpoczęli przygotowania do sezonu 2022/23. Na pierwszych zajęciach obecnych było 23 piłkarzy, w tym 4 zawodników z Akademii. 

W czwartek popołudniu biało-zieloni odbyli pierwszy trening po urlopach. W piątek i sobotę oprócz zajęć na boisku podopiecznych trenera Kaczmarka czekają testy. W poniedziałek drużyna wyruszy na obóz przygotowawczy do Gniewina. 

Wśród piłkarzy obecnych na pierwszych zajęciach zabrakło kadrowiczów, a więc Kristersa Tobersa, Jakuba Kałuzińskiego, Kacpra Sezonienko oraz Jana Biegańskiego. W kolejnych dniach do zespołu dołączą też Conrado, a także Dominik Piła, który ma przedłużony urlop z powodu gry w finale barażów z Chrobrym Głogów. Oprócz powracającego z wypożyczenia Łukasza Zjawińskiego nie pojawiły się żadne nowe twarze.

Trener Tomasz Kaczmarek zaprosił na zajęcia także czterech graczy z Akademii. Chodzi o Bartosza Brzęka, Krystiana Okoniewskiego, Miłosza Kurzydłowskiego oraz Jakuba Raciniewskiego.

Kto był obecny na pierwszym treningu?

Michał Buchalik, Dusan Kuciak, Antoni Mikułko, Henrik Castegren, Mario Maloca, Rafał Pietrzak, David Stec, Joseph Ceesay, Christian Clemens, İlkay Durmuş, Flavio Paixao, Maciej Gajos, Egzon Kryeziu, Jarosław Kubicki, Tomasz Neugebauer, Marco Terrazzino, Bassekou Diabate, Łukasz Zwoliński, Łukasz Zjawiński, Bartosz Brzęk, Krystian Okoniewski, Jakub Raciniewski, Miłosz Kurzydłowski

 źródło: własne