Żeńska drużyna Lechii Gdańsk rozegrała w sobotę ostatnie domowe starcie w rozgrywkach 2021/22. Biało-Zielone zmierzyły się z Błękitnymi Stargard i wygrały aż 11:1!

Spotkanie rozpoczęło się z obu stron od dużej nerwowości. Po początkowym chaosie  podopieczne trenera Roberta Bandrowskiej po bramce na 1:0 weszły na wyższy bieg. W 14. minucie meczu wynik otworzyła Weronika Szmatuła. Trzy minuty później na 2:0 podwyższyła Viktoria Khuda. W 19. minucie Biało-Zielone nieco pogubiły się w kryciu, a ich rywalki to wykorzystały pokonując Zofię Pierzchlińską i zdobywając bramkę na 2:1. W 35. minucie Ewelina Kulla trafiła dla Lechii i ustaliła wynik do przerwy.

Po zmianie stron podopieczne trenera Bandrowskiego zaczęły stosować wysoki pressing, co przyniosło efekty już w 46. minucie. Wówczas piłkarki Lechii przejęły piłkę w okolicy pola karnego, a akcja zakończyła się bramką na 4:1 autorstwa Weroniki Szmatuły. Obraz gry nie uległ do końca meczu większym zmianom. Głównie Lechistki konstruowały groźne akcje i były przy tym skuteczne. W drugiej połowie do siatki trafiły jeszcze: cztery razy Vika Khuda, ponownie Weronika Szmatuła, Helena Szprada oraz Ewelina Kulla. Biało-Zielone wygrały 11:1 i umocniły się tym samym na podium ligowej tabeli. Za tydzień rozegrają ostatni mecz sezonu na wyjeździe z Górniczą Konin.