W meczu eliminacji do Euro 2024 reprezentacja Polski wygrała 2:0 z reprezentacją Wysp Owczych w debiucie Michała Probierza. Michał Probierz jest pierwszym selekcjonerem reprezentacji Polski od 1997 roku, który wygrał w debiucie.

Już w 4. minucie wynik spotkania otworzył Sebastian Szymański. Z pierwszej piłki zagrał mu Piotr Zieliński, a zawodnik Fenerbahce Stambuł pokonał bramkarza gospodarzy płaskim strzałem zza pola karnego tuż przy słupku.

Na kolejną bramkę Polaków trzeba było czekać aż do 65. minuty, kiedy padła po akcji byłych zawodników Lechii Gdańsk. Przemysław Frankowski przełożył piłkę na prawą nogę i dośrodkował w pole karne, a strzałem głową z bliskiej odległości akcję wykończył Adam Buksa, który na boisku pojawił się sześć minut wcześniej. Natomiast Przemysław Frankowski zagrał całe spotkanie i według Flashscore został najlepszym piłkarzem meczu z notą 8,5.
Może nie był to mecz najwyższych lotów w wykonaniu podopiecznych Michała Probierza, jednak zadanie zostało wykonane i Polacy zrobili pierwszy z trzech kroków w stronę awansu. Ponadto jest to pierwsza wyjazdowa wygrana Polaków w tych eliminacjach. Natomiast Michał Probierz jest pierwszym selekcjonerem Biało-Czerwonych od 1997 roku, który zaczął pracę od wygranej. Po raz ostatni tej sztuki dokonał Śp. Janusz Wójcik.
Reprezentacja Polski po tym meczu awansowała na drugie miejsce w tabeli grupy E eliminacji do Euro 2024 i obecnie ma na koncie 9 punktów. Biało-Czerwoni tracą cztery punkty do lidera, czyli reprezentacji Albanii, która pokonała reprezentację Czech 3:0, natomiast nad Czechami mają jeden punkt przewagi.

Wyspy Owcze - Polska 0:2 (0:1)
Bramki: Sebastian Szymański 4, Adam Buksa 65