Były szkoleniowiec Lechii Gdańsk Piotr Stokowiec został nowym trenerem ŁKS-u, zastępując Kazimierza Moskala. Umowa z łódzkim zespołem będzie obowiązywać do końca tego sezonu.

W latach 2018-21 Piotr Stokowiec był trenerem Lechii Gdańsk i osiągnął największe sukcesy w historii klubu: 3. miejsce w Ekstraklasie oraz Puchar Polski w sezonie 2018/19, a w następnym sezonie Superpuchar oraz występy w europejskich pucharach. Większość kibiców Lechii uważa, że to właśnie Piotr Stokowiec jest najlepszym trenerem w historii Lechii. Następnym klubem Piotra Stokowca było Zagłębie Lubin, które wcześniej prowadził w latach 2014-17 także z sukcesami (3. miejsce w sezonie 2015/16 jako beniaminek i wyeliminowanie Partizana Belgrad). Druga kadencja w Miedziowych dla Piotra Stokowca nie była już tak udana, ponieważ pomimo kontraktu obowiązującego do czerwca 2024 roku trwała zaledwie od grudnia 2021 roku do listopada 2022 roku.

Po prawie rocznej przerwie Piotr Stokowiec wrócił na karuzelę trenerską w Ekstraklasie, przejmując tegorocznego beniaminka Ekstraklasy ŁKS. W tym momencie Łódzki Klub Sportowy po jedenastu kolejkach zajmuje ostatnie miejsce w tabeli PKO BP Ekstraklasy z dorobkiem 7 punktów i do piętnastej Korony Kielce, która zajmuje ostatnie bezpieczne miejsce w lidze, traci trzy oczka. Były trener Lechii Gdańsk został zatrudniony w celu utrzymania łódzkiego zespołu w najwyższej klasie rozgrywkowej i umowa z klubem ma obowiązywać do końca sezonu 2023/24, a w razie utrzymania może zostać przedłużona.

Jak Piotr Stokowiec odczuwa powrót do pracy w roli trenera po prawie rocznej przerwie? - Czuję ekscytację. Wracam na ławkę trenerską, w dodatku do wielkiego klubu jakim jest ŁKS. 115 lat historii, piękny stadion, żywiołowi kibice, więc to zaszczyt dla mnie, a przy okazji duże wyzwanie i odpowiedzialność. Cieszę się ogromnie, że będę reprezentował barwy ŁKS-u. I oczywiście zdaję sobie sprawy z powagi sytuacji. Byłem zresztą już w podobnej i wierzę, że razem osiągniemy cel. - powiedział zaraz po podpisaniu umowy z ŁKS-em, po czym dodał - Nie zamierzam opowiadać żadnych niestworzonych historii. Na pewno będę chciał wprowadzić kilka korekt jeśli chodzi o organizację gry i oczywiście wprowadzić także swój pomysł. Jestem nastawiony na ciężką pracę i zależy mi na konkretach. Jesteśmy w takiej sytuacji, że potrzebujemy prostszych rozwiązań, bo to może przynieść efekt. Wiem, że to ogólnik, ale słowem kluczem jest tutaj „zdecydowanie”. Musimy zdecydowanie lepiej bronić i skuteczniej atakować. Tu nie ma miejsca na wątpliwości, na żadne „ale” czy „może”. Podstawowe zadanie? Utrzymać klub w Ekstraklasie.

Piotr Stokowiec jako trener ŁKS-u zadebiutuje 21 października. Nie będzie to łatwy debiut, ponieważ Rycerze Wiosny zagrają na wyjeździe z Lechem Poznań.

Życzymy powodzenia!

źródło: własne