lechia

W meczu Młodej Ekstraklasy Lechia Gdańsk wygrała z Polonią Warszawa 4:2.

MESA wzmocniona kilkoma zawodnikami pierwszej drużyny, pewnie pokonała odpowiedników z Polonii Warszawa 4:2

Bramki dla Biało-Zielonych zdobyli Andrzej Kaszuba, Łukasz Wiśniewski i Kacper Łazaj (dwie).

Józef Gładysz mógł w tym meczu skorzystać z zawodników z ekstraklasowej drużyny, mianowicie Marcina Pietrowskiego, Krzysztofa Bąka, Piotra Grzelczaka oraz Bartosza Kanieckiego. W zespole Czarnych Koszul natomiast jedynym starszym zawodnikiem był Izraelczyk Aviram Baruchyan. Biało-zieloni pierwszą bramkę zdobyli w 26 minucie, kiedy to Andrzej Kaszuba ładnym strzałem pokonał bramkarza Polonii. Osiem minut później na 2:0 podwyższył Łukasz Wiśniewski. Drugą część meczu lepiej zaczęli warszawianie, którzy w 56 minucie po strzale Baruchyana zdobyli bramkę kontaktową. Goście uwierzyli wówczas, ze mogą z Gdańska wywieźć jakiś punkt, jednak dwie bramki zdobył Kacper Łazaj, co zadecydowało, że trzy punkty zostały w Gdańsku. Wynik mógł być wyższy, lecz nieskutecznością raził Grzelczak. W końcówce Polonia zdobyła jeszcze drugą bramkę.